PROMOTOR JOSHUY: CHCIELIŚMY WALKI Z WILDEREM, ALE ON MA UROJENIA

Redakcja, The Guardian

2018-01-22

Eddie Hearn, promotor Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO), podkreśla, że Deontay Wilder (39-0, 38 KO) musi obniżyć swoje żądania, jeśli chce się zmierzyć w pojedynku unifikacyjnym z Anglikiem.

- Mogliśmy walczyć z Wilderem już teraz, ale bardzo łatwo jest zabić walkę. A zabija się nią nierealnymi żądaniami typu: "Nie wezmę ani jednego procenta poniżej podziału 50-50". Kiedy słyszymy coś takiego, to mówimy: "Zjeżdżaj, kolego, nie trać naszego czasu". Bardzo chcielibyśmy się zmierzyć z Wilderem w kolejnym pojedynku, ale gość ma urojenia co do swojej wielkości - stwierdził Hearn.

Obaj pięściarze wrócą na ring w marcu, ale w osobnych walkach i na osobnych kontynentach. Wilder zaboksuje 3 marca na Brooklynie z Luisem Ortizem (28-0, 24 KO), a Joshua 31 marca w Cardiff z Josephem Parkerem (24-0, 18 KO).

Anglik już trenuje do potyczki z Nowozelandczykiem i przekonuje, że idzie mu lepiej niż na obozach przed starciami z Kliczką i Takamem.

- Kontroluję to, co jem, biegam coraz dalej, ogólnie robię więcej niż przed rokiem. W ubiegłym tygodniu przesparowałem 20 rund, czego nie robiłem nawet przed walką z Kliczką. A wciąż mamy przecież jedenaście tygodni do pojedynku z Parkerem - oznajmił.