DUHAUPAS CHĘTNY NA STARCIE Z WRACAJĄCYM TYSONEM FURYM

Redakcja, World Boxing News

2018-01-20

Johann Duhaupas (37-4, 24 KO) już kilka razy udowodnił, że nie boi się podejmować ryzyka i jest gotów jechać na teren rywala. Były pretendent do pasa WBC wagi ciężkiej rzuca rękawicę szykującemu się do powrotu Tysonowi Fury'emu (25-0, 18 KO).

Wysoki, silny i odporny na ciosy rywali Francuz pokonując pod koniec ubiegłego roku Newfela Ouatah zdobył pas WBA International. Teraz chciałby go wystawić na szalę w konfrontacji z dawnym championem. Angielski olbrzym ma zaboksować na przełomie kwietnia i maja.

- Fury szuka przeciwnika, dlaczego więc nie miałby nim być Johann? To byłaby dobra walka i duże wydarzenie. Jesteśmy przekonani, że Tyson nie ma wystarczająco siły, by zastopować mojego zawodnika. Wierzę również, że w pewnym momencie Johann dosięgnąłby jego szczęki. On jest teraz bardzo mocny, zarówno fizycznie, jak i mentalnie. Chcielibyśmy więc zmierzyć się z Furym, a lepszy z tej dwójki mógłby potem zaatakować trzy pasy Anthony'ego Joshuy, gdyż nie mam wątpliwości, że Joshua pokona Josepha Parkera - stwierdził Mehdi Ameur, menadżer Duhaupas.