POSTOŁ-PROGRAIS O TYMCZASOWY PAS WBC 9 MARCA

Redakcja, ESPN

2018-01-18

Reprezentanci Wiktora Postoła (29-1, 12 KO) i Regisa Prograisa (20-0, 17 KO) osiągnęli porozumienie w sprawie walki o tytuł tymczasowego mistrza WBC w wadze super lekkiej, unikając tym samym planowanego na piątek przetargu.

Ukrainiec i Amerykanin skrzyżują rękawice 9 marca, najprawdopodobniej w Miami. Walkę pokaże za oceanem telewizja Showtime, która transmitowała już ostatnie występy Prograisa.

- To świetna szansa dla Regisa, bo Postoł ma duże nazwisko. Wygrana otworzy mu drzwi do większych pojedynków, ale w tej chwili najważniejsze jest pokonanie pięściarza klasy Postoła. Dla Wiktora to także dobra okazja - może dzięki temu wrócić do czołówki wagi super lekkiej. Regis jest jednak głodny sukcesu. Postoł posmakował już mistrzowskiego poziomu i pieniędzy. Regis jeszcze nie, a bardzo tego chce - oświadczył Lou DiBella, promotor 28-letniego Amerykanina.

Poza tą walkę podczas marcowych zawodów dojdzie też do konfrontacji Rosjanina Iwana Baranczyka (17-0, 10 KO) ze Szwedem Anthonym Yigitem (21-0-1, 7 KO). Zwycięzca tej konfrontacji stanie się obowiązkowym pretendentem do tytułu IBF w kategorii lekkiej, który dzierży w tej chwili Siergiej Lipiniec (13-0, 10 KO).