PROMOTOR JOSHUY: SZYKUJE SIĘ WYBUCHOWA WALKA

Redakcja, Sky Sports

2018-01-14

- Jestem zachwycony, że udało się zrobić tę walkę. Długo nad tym pracowaliśmy - powiedział Eddie Hearn, promotor Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO), po ogłoszeniu pojedynku z Josephem Parkerem (24-0, 18 KO).

Pięściarze spotkają się 31 marca na Principality Stadium w Cardiff. W stawce znajdą się pasy IBF, WBA, WBO oraz mniej znaczący IBO w wadze ciężkiej.

- Mistrzowie powinni walczyć z mistrzami. AJ znowu podejmuje wyzwanie. Po raz pierwszy w historii dwaj mistrzowie świata w wadze ciężkiej zmierzą się w Wielkiej Brytanii. To będzie klasyczne starcie dwóch młodych, szybkich i niepokonanych mistrzów. Szykuje się wybuchowa walka - stwierdził Hearn.

- To już kolejna unifikacja dla Joshuy, który kontynuuje swój marsz w stronę niekwestionowanego mistrzostwa wagi ciężkiej - dodał.

W swojej pierwszej walce unifikacyjnej Anglik pokonał w kwietniu ubiegłego roku przez techniczny nokaut w jedenastej rundzie Władimira Kliczkę. Do pasa IBF, który zdobył już wcześniej, dołożył wtedy tytuły WBA oraz IBO.

Zwycięzcy starcia Joshua-Parker będzie brakowało już tylko jednego trofeum, aby zostać niekwestionowanym czempionem - pasa WBC, który dzierży Deontay Wilder (39-0, 38 KO). Amerykanin będzie go bronić w tym samym miesiącu, konkretnie 3 marca na nowojorskim Brooklynie, w starciu z Luisem Ortizem (28-0, 24 KO).