WARREN: BĘDĘ PRACOWAĆ Z FURYM, CHCEMY WALKI Z JOSHUĄ

Redakcja, ESPN

2018-01-13

Promotor Frank Warren pomaga Tysonowi Fury'emu (25-0, 18 KO) w odzyskaniu licencji bokserskiej. Były mistrz wagi ciężkiej zamierza wrócić na ring w kwietniu.

- Czekamy na datę przesłuchania przed brytyjską komisją bokserską. Jestem pewien, że rezultat będzie pozytywny, ale rada ma dużo pytań. Jeśli będzie trzeba przechodzić testy antydopingowe, Tyson będzie je przechodzić tak jak wszyscy inni zawodnicy. Moim zdaniem jest tego za mało w boksie - powiedział Warren.

- Będę współpracować z Furym. Poprosił mnie, abym ogłosił walkę w kwietniu i nad tym pracujemy. Będzie bronić tytułu The Ring. Nie będę się wdawać w szczegóły na temat naszych ustaleń, to była prywatna rozmowa, mamy w każdym razem umowę. Tyle. To prywatne i poufne informacje - dodał.

Warren ma nadzieję, że uda mu się doprowadzić do walki Fury'ego z Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO), która jest głównym celem jego zawodnika. Joshua jest promowany przez konkurującego z Warrenem Eddie'ego Hearna.

- Dlaczego współpraca ze mną miałaby uniemożliwić zrobienie tej walki? Telewizje BT Sport i Sky Sports mogłyby się podzielić. Albo mogłaby przeprowadzić transmisję ta, która wyłożyłaby więcej pieniędzy. Poza tym, kto powiedział, że za siedem miesięcy Joshua nadal będzie z grupą Matchroom? Jego kontrakt wkrótce wygasa - stwierdził Warren.