KHAN ZAWODNIKIEM HEARNA. POWRÓT 21 KWIETNIA, ZIMĄ WIELKA WALKA

Zgodnie z nieoficjalnymi zapowiedziami dziś ogłoszono, że Amir Khan (36-2, 25 KO) podpisał kontrakt z Matchroom Boxing, stajnią Eddie'ego Hearna, która reprezentuje czołowych brytyjskich pięściarzy, w tym mistrza wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuę.

Umowę zawarto na trzy walki. Na Wyspach będzie je transmitować telewizja Sky Sports.

- Jestem zdeterminowany, aby zdobyć kolejne mistrzostwo świata. Jestem przekonany, że mam u swojego boku odpowiedni zespół, które pomoże mi to osiągnąć - oświadczył 31-letni pięściarz.

- Ważnym czynnikiem była też szansa stoczenia pierwszej od pięciu lat walki w Wielkiej Brytanii. Boks brytyjski znajduje się w tej chwili w świetnym miejscu, nie mogę się już doczekać powrotu i wsparcia miejscowych fanów - dodał.

Khan nie boksował od 7 maja 2016 roku, kiedy został ciężko znokautowany w szóstej rundzie przez Saula Alvareza (49-1-2, 34 KO). Pierwszą walkę pod banderą Matchroom stoczy 21 kwietnia w Liverpoolu. Odbędzie się ona w limicie kategorii półśredniej.

- Plan jest taki, aby zaboksował w kwietniu, a potem znowu w sierpniu bądź we wrześniu. Walki te będą częścią przygotowań do wielkiego pojedynku, który odbędzie się zimą 2018. Chcemy zapewnić Amirowi największe walki, a na szczycie listy jest oczywiście Kell Brook. Są też na niej Manny Pacquiao, Keith Thurman i Errol Spence Jr - stwierdził Hearn.

Kibice w Wielkiej Brytanii od lat czekają na starcie Khana z Brookiem. Wszelkie dotychczasowe negocjacje obu stron kończyły się fiaskiem, ale teraz wygląda na to, że walka jest bliżej niż kiedykolwiek, jako że Brook także jest promowany przez Matchroom.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: showtime123
Data: 10-01-2018 16:04:47 
Brook i Pacquiao zleją Khana. Thurman i Spence to już w ogóle... Największe szanse miałby z Bronerem ale ja i tak faworyzowałbym Bronera.
 Autor komentarza: magic19
Data: 10-01-2018 21:25:27 
ach :( przepiękna walka i bitwa z Barrera ale to se ne vrati :( Amir idzie teraz drogą Davida Haye bardziej aktorsko niż sportowo a efekty aktorstwa z gościem w miarę wysportowanym ale z niższej wagi widzieliśmy z David vs Bellew :) do tego dochodzi stres,że AJ przewrócił żonkę Amirowi i zrobi się pewnie psychika Krzysia Włodarczyka :) ale Eddie Hearn to łebski biznesmen i wie jak tłuc grosz :) na nazwiskach i popularnosci na wyspach a tam też jest dosyć duży procent fanatyków z Pakistanu :)Także karuzela sie kręci :)

showtime123
Amir z kimś bez ciosu jest jeszcze w stanie dać fajną walkę :)
 Autor komentarza: magic19
Data: 10-01-2018 21:28:25 
zresztą osobiście chętnie bym zobaczył Amir Khan vs Kell Brook tam jest zła krew i wata u obu :)
 Autor komentarza: magic19
Data: 10-01-2018 21:30:13 
i wcale bym Brooka nie stawiał na faworyta o ile Amir wyjaśni sprawy zdrad żony z AJ i będzie miał chłodna głowę nie jak Krzyś Włodarczyk :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.