KILADZE: WIEM, ŻE WYGRAM Z KOWNACKIM

Iago Kiladze (26-1, 18 KO) jest przekonany, że pokona Adama Kownackiego (16-0, 13 KO). Gruzin ma nadzieję, że wygrana nad Polakiem przybliży go do walk z najlepszymi pięściarzami wagi ciężkiej, na czele z Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO) i Deontayem Wilderem (39-0, 38 KO).

- Oglądałem dwie ostatnie walki Kownackiego. Wiem, że wygram. Jestem od niego bardziej doświadczony, miałem więcej zawodowych i amatorskich walk, sparowałem też z bardziej znanym pięściarzami. Wziąłem tę walkę, aby się pokazać i dostać się do Wildera i Joshuy - stwierdził 31-latek.

Dla Kiladze będzie to dopiero trzeci występ w wadze ciężkiej. Wcześniej Gruzin boksował w dywizji junior ciężkiej.

- Przeszedłem do ciężkiej dzięki Władimirowi Kliczce. To on powiedział, że powinienem zacząć walczyć w tej wadze - wyjaśnia rywal Polaka.

Gruzin miał okazję pracować ze słynnym Ukraińcem na sali treningowej. Trenował już też u boku Joshuy, Murata Gasijewa czy Denisa Lebiediewa.

- Dużo się od nich nauczyłem. Wszyscy się między sobą różnią, od każdego nauczyłem się czegoś innego. Wiele się oczywiście nauczyłem, kiedy oglądałem Kliczckę i trenowałem u jego boku, nabrałem dzięki temu doświadczenia - mówi podopieczny Freddie'ego Roacha.

Walka Kownacki-Kiladze odbędzie się 20 stycznia na gali Spence Jr-Peterson w hali Barclays Center na Brooklynie. Transmisję w Polsce przeprowadzi Canal+ Sport.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gluton
Data: 10-01-2018 11:12:02 
Niestety szklanka pozbawia go szans wygranej z czołówką.Adam bedzie miał bardzo trudne zadanie.Ten koleś dobrze się porusza, jest szybki, czuje dystans i w ogóle ładnie boksuje. Boi sie przyjać. Po nokaucie od Kalengi napewno bardziej się boi.
Mam nadzieję że Adam zajedzie go i pokona bo to ciężki test.
 Autor komentarza: alvaro9
Data: 10-01-2018 12:09:16 
Jaki ciężki test? Koleś ma fajny rekord i tyle. Z nikim poważnym nigdy nie wygrał, a Szpila porusza się od niego jeszcze lepiej i co mu to dało- wszyscy widzieli. Gruzin na siłę rżnie kozaka w mediach, ale w ringu jak zobaczy takiego dzika przed sobą to szybko się obsra i będzie tylko walczył o przetrwanie. Na moje oko góra do 6-7 rundy.
 Autor komentarza: gluton
Data: 10-01-2018 14:02:37 
@alvaro9-
Takie jest moje zdanie na ten temat- to moze być ciężki test. Kownacki też nie walczył z wielkimi a jest dobrym bokserem Gruzin sparowal z czołówką i jest świadomy swoich umiejętności.
Lotny na nogach , wyższy i szybszy będzie cholernie trudny do wypunktowania.
Do tego ma solidną ekipę.
Ta walka to test dla obu czy nadają się na konfrontację z mistrzami więc jak sadzę dadzą z siebie wszystko.
Fajne zestawienie.
 Autor komentarza: Gnidastepowa
Data: 10-01-2018 14:22:43 
Myślę, że Gruzin będzie kozaczył do pierwszego ciosu. Odporność szczęki na poziomie aktualnego Szpilki.
 Autor komentarza: leon84
Data: 10-01-2018 21:27:13 
Z ciekawością obejrzę tę walkę.Drugi poważny test dla Kownackiego i ta walka też da odpowiedź,czy ma jakiekolwiek szanse na walkę z czołowką.Kiladze solidny pięściarz i walka może być ciekawa
 Autor komentarza: alvaro9
Data: 12-01-2018 01:26:45 
@gluton
1 centymetr różnicy - no to faktycznie "wyższy"... ;)
jest wątły, ma szklaną szczękę, a co do tej szybkości to też bym go tak nie przeceniał, może o ułamek sekundy ma reakcję szybszą od Adasia, a może i nie
obiektywnie daję szanse 9:1 dla Kownackiego
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.