NA HORYZONCIE ELIMINATOR IBF MILLER vs PULEW?

Redakcja, BoxingNews24

2018-01-08

Daniel Jacobs powróci do akcji 28 kwietnia podczas gali w Barclays Center na Brooklynie. Promujący ten wieczór Eddie Hearn chce, aby jego występ poprzedził pojedynek w ramach eliminatora do tronu federacji IBF wagi ciężkiej. Jeśli uda się dopiąć ten projekt, a rozmowy są podobno mocno zaawansowane, wówczas kibice powinni obejrzeć bardzo ciekawą walkę w królewskiej kategorii.

W najnowszym rankingu International Boxing Federation dwaj najwyżej rozstawieni pięściarze to Kubrat Pulew (25-1, 13 KO) i Jarrell Miller (20-0-1, 18 KO). I właśnie o takie zestawienie chodzi. Wszystko miałaby pokazać stacja HBO. Miller w ostatnim występie w połowie listopada - również na antenie HBO, zastopował naszego Mariusza Wacha w dziewiątej rundzie.

Bułgar pokonując dwadzieścia miesięcy temu Derecka Chisorę nabył już status oficjalnego pretendenta do tronu IBF, ale kontuzja barku sprawiła, że okazja walki z Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO), mistrzem IBF/WBA, przeszła mu obok nosa. Promująca Pulewa grupa Team Sauerland rozmawia nie tylko na temat jego walki z Millerem, ale również z Manuelem Charrem (31-4, 17 KO), posiadaczem pasa WBA Regular.