MANSOUR: POWIETKIN BĘDĄCY W FORMIE MOŻE POKONAĆ KAŻDEGO NA ŚWIECIE

Redakcja, BoxingScene

2018-01-08

Aleksander Powietkin (33-1, 23 KO) pokonując pod koniec ubiegłego roku Christiana Hammera nabył prawa pretendenta do tronu federacji WBA wagi ciężkiej. Teoretycznie wkrótce powinien się więc doczekać starcia z Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO). Czy Rosjanin, mający już 38 lat na karku, rzeczywiście stałby na straconej pozycji w konfrontacji z AJ-em?

Liczący się w wadze ciężkiej Amir Mansour (23-2-2, 16 KO) wierzy, że "Sasza" jest w stanie zgotować kłopoty najlepszym i odprawić nawet tych z mistrzowskimi pasami. Zresztą kilka tygodni temu promujący Rosjanina Andriej Riabiński skontaktował się już z Eddie Hearnem, opiekunem Anglika, w sprawie ewentualnej walki tych dwóch mocarzy.

- Powietkin to bardzo silny zawodnik. To wciąż jeden z najlepszych pięściarzy w wadze ciężkiej. Jest świetnie wyszkolony technicznie, a do tego bije bardzo mocno. Jeśli dostanie swoją szansę, a będzie dobrze przygotowany, moim zdaniem jest w stanie pokonać każdego na świecie - przekonuje Mansour, który miał okazję sparować w przeszłości z Aleksandrem. Z Powietkinem sparował też niedawno Adam Kownacki (16-0, 13 KO). Oto jak nasz "Babyface" wspomina wspólne sesje treningowej z Powietkinem.