MIKE ALVARADO FAWORYTEM DO STARCIA Z PACQUIAO

Marcin Olkiewicz, Boxingnews 24

2018-01-04

Trwają rozmowy w sprawie zakontraktowania pojedynku jedynego w historii mistrza świata ośmiu kategorii wagowych Manny'ego Pacquiao (59-7-2, 38 KO) z były tymczasowem czempionem WBO w wadze junior półśredniej, Mikiem Alvarado (38-4, 26 KO). Do walki może dojść w kwietniu w Meksyku.

Obóz Filipińczyka ma w obwodzie jeszcze kilku innych potencjalnych rywali, ale najbardziej zaawansowane negocjacje toczą się właśnie z obozem Amerykanina i jeśli nie stanie się nic nieoczekiwanego, to obaj pięściarze zawalczą ze sobą wiosną, prawdopodobnie w Mexico City. Dla "Pacmana" pojedynek z Alvarado ma być rozgrzewką przed jesienną walką ze zwycięzcą planowanej na kwiecień potyczki Jeffa Horna z Terencem Crawfordem.

37-letni Alvarado w swojej karierze miał już okazję boksować z takimi pięściarzami jak Brandon Rios, Juan Manuel Marquez czy Rusłan Prowodnikow. Wszystkie te pojedynki jednak przegrał. Ostatni raz "Mile High" pojawił się między linami w sierpniu, pokonując przed czasem przeciętnego Sidneya Siqueirę.

Pacquiao kwietniowym pojedynkiem powróci na ring po nieoczekiwanej porażce z lipca ubiegłego roku z Jeffem Hornem.