WBSS: PRZYSZŁY SEZON Z LŻEJSZYMY ZAWODNIKAMI

Pierwszy turniej World Boxing Super Series wchodzi powoli w decydującą fazę. Na przełomie stycznia i lutego rozegraną zostaną półfinały, a w maju wielkie finały wagi super średniej oraz junior ciężkiej. Richard Schaefer z grupy Ringstar Sports - jeden z pomysłodawców WBSS, zapowiada, że drugi sezon obejmie przynajmniej jedną z niższych kategorii.

- Turniej został bardzo dobrze odebrany na świecie, a historyczny będzie fakt, że w kategorii cruiser w stawce znalazły się aż cztery pasy mistrzowskie. W przyszłym roku włączymy do turnieju niższe kategorie. To może być waga kogucia, super kogucia albo piórkowa. Zaprosimy meksykańskich oraz innych latynoskich pięściarzy do tego projektu - mówi Schaefer.

- Trwający turniej to przede wszystkim Europejczycy, bo kategoria super średnia jest mocna w Europie, a najlepsi na świecie w junior ciężkiej to właśnie Ukraińcy, Rosjanie, Polacy, Łotysze, czy dwaj Kubańczycy, którzy też zostali zaproszeni. Ale kolejny cykl WBSS zgromadzi mniejszych i lżejszych bokserów - dodał Schaefer.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: skud
Data: 25-12-2017 20:13:00 
HW na pewno by nie wypalila.Juz ,kilka lat temu chciano zorganizowac eliminatory w hW i nic z tego nie wyszlo(IBF)?Pewnie,bedzie max pol srednia i byc moze spruboja z pol ciezka ale ,tez watpliwe,gdyz jest kilku Mistrzow ,ktorzy moga to olac.
 Autor komentarza: gimlord123
Data: 25-12-2017 20:42:51 
Jeśli Kowaliow boi się obrony z Barrerą, to zapomnijmy o turnieju w polciezkiej ze wszystkimi pasami. Będzie go kisił ile się da.
 Autor komentarza: Krusher
Data: 25-12-2017 21:55:46 
a kim że jest ten Barrera? Co walke hebluje deski, Biwol zastopuje go pod koniec i tyle będzie mistrzowskich aspiracji kubańczyka..
 Autor komentarza: Krusher
Data: 25-12-2017 21:56:28 
skud

spróbują, odwrotnie ;)
 Autor komentarza: miguelangelcotto
Data: 25-12-2017 23:18:51 
W półciężkiej to na razie Stevenson kisi pas.
 Autor komentarza: TheShadowOne
Data: 26-12-2017 01:36:06 
WBSS nie generuje takich przychodów żeby opłacić półśrednich. Półciężkich myślę że łatwiej, nie licząc Stevensona, który tak na prawdę w tym turnieju nie jest do niczego potrzebny. W limicie 175 poza Kovalevem praktycznie nikt nie widział takich pieniędzy jakie daje WBSS. Z tego co widzimy jednak, to turniej rodzi się bez ich pomocy. Bivol z Barrerą; miniturniej o pas WBC; niedługo pewnie eliminator z Brownem do walki z Beterbiewem. Szykuje się piękny rok 2018
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.