ZOU SHIMING ZAKOŃCZY KARIERĘ? BOKSER MA PROBLEMY ZE WZROKIEM

Dwukrotny mistrz olimpijski i były zawodowy mistrz WBO w wadze muszej Zou Shiming (9-2, 2 KO) być może będzie zmuszony zakończyć bokserską karierę.

W czwartek 36-letni pięściarz wracał samolotem z Pekinu do Szanghaju, gdy nagle poskarżył się żonie, że nie widzi na lewe oko, z którym miał już problemy w przeszłości. Lekarze podejrzewają odwarstwienie siatkówki. Chińskie media podają, że bokser pozostaje w dobrym nastroju, ale prognozy specjalistów nie są najlepsze.

Zou przegrał w swoim ostatnim pojedynku, który miał miejsce pod koniec lipca, przez techniczny nokaut w jedenastej rundzie z Sho Kimurą (15-1-2, 8 KO). Przed tą walką rozstał się z promującą go amerykańską grupą Top Rank. Zakończył też współpracę ze słynnym szkoleniowcem Freddie'em Roachem.

36-latek jest najbardziej utytułowanym pięściarzem w historii Chin. Poza dwoma złotymi medalami olimpijskimi w dorobku ma również brąz, a także m.in. trzy tytuły amatorskiego mistrza świata.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: spienionyjohny
Data: 24-12-2017 13:45:27 
Podejrzewają odwarstwienie siatkówki? To co w dzisiejszych czasach tak ciężko to sprawdzić? Z tego co wiem to jeżeli byłoby to odwarstwienie to potrzeba natychmiastowego zabiegu inaczej coś tam się stanie nieodwracalnego, chyba, że nie jest to odwarstwienie całkowite
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.