TRENER BELLEW: WILDER NIEZNACZNYM FAWORYTEM WALKI Z JOSHUĄ

Redakcja, fighthype.com

2017-12-22

Dave Coldwell, trener Tony'ego Bellew, wskazuje walkę Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO) z Deontayem Wilderem (39-0, 38 KO) jako pojedynek, na który czeka najbardziej w 2018 roku. W roli faworyta widzi Amerykanina.

- Obaj mogą wygrać, ale jeśli mam być w stu procentach szczery, to powiedziałbym, że Wilder jest nieznacznym faworytem. Wilder jeszcze jako młody chłopak sparował z Davidem Haye'em. Widziałem, jak Haye detonuje potężne bomby na szczęce Wildera, a on nic, wręcz mówił, że mu się to podoba. To twardziel, jest dużo twardszy niż się wydaje. Ludzie myślą chyba, że AJ wyjdzie, grzmotnie go i znokautuje, ale on jest naprawdę twardy - mówi brytyjski szkoleniowiec.

- Sądzę, że AJ jest lepszym bokserem. Jeśli Wilder wyjdzie i będzie chciał boksować, to AJ będzie miał przewagę. Jeżeli jednak Wilder się na niego rzuci, tak jak to on potrafi, to sam nie wiem. Nie wiem, czy AJ się przed tym obroni. Widzę więc w Wilderze nieznacznego faworyta. Nie znaczy to jednak, że uważam, że wygra - dodaje.

Wilder w kolejnym pojedynku zmierzy się prawdopodobnie z Luisem Ortizem (28-0, 24 KO). Walka jest planowana na 3 marca. Być może w tym samym miesiącu Joshua skrzyżuje rękawice z Josephem Parkerem (24-0, 18 KO).