Archiwum wiadomości z dnia: 2017-12-19

 GARCIA I LIPINIEC ZAPOWIADAJĄ FAJERWERKI

Kilka tygodni temu Siergiej Lipiniec (13-0, 10 KO) pokonując Akihiro Kondo sięgnął po wakujący po Terence Crawfordzie pas mistrza świata federacji IBF w wadze junior półśredniej. Już 10 lutego w San Antonio w pierwszej obronie tytułu spotka się z Miguelem Angelem Garcią (37-0, 30 KO). Obaj zawodnicy spotkali się na pierwszej konferencji prasowej promującej to wydarzenie.


NA HORYZONCIE WALKA BRONERA Z FIGUEROĄ

Adrien Broner (33-3, 24 KO) sporo stracił ze swojego blasku po porażkach z Porterem i Garcią. Teraz jednak może wrócić na wyższą półkę, o ile tylko rozpoczęte rozmowy zakończą się sukcesem. Kolejnym rywalem byłego mistrza świata czterech kategorii może być bowiem mocno promowany Omar Figueroa Jr (27-0-1, 19 KO).


MARCUS BROWNE ZABOKSUJE 20 STYCZNIA NA BROOKLYNIE

Sytuacja w wadze półciężkiej jest coraz ciekawsza. Mamy czterech wartościowych mistrzów, kilku groźnym pretendentów, a jednym z ciekawszych młodych zawodników wydaje się Marcus Browne (20-0, 15 KO). Obchodzący niedawno 27. urodziny mańkut z Nowego Jorku ma wrócić 20 stycznia w hali Barclays Center na Brooklynie.BEST I FACED: ROCKY JUAREZ

Rocky Juarez (30-11-1, 21 KO) w swoim szczycie był jednym z najlepszych pięściarzy świata wagi piórkowej i super piórkowej. Mierzył się wtedy jednak z wielkimi gwiazdami, tymi największego kalibru, dlatego też nigdy nie został mistrzem świata. Przynajmniej w gronie zawodowców. Magazyn The Ring przeprowadził z nim ankietę z cyklu 'Best I Faced'.