DIEGO DE LA HOYA ZDECYDOWANIE POWYŻEJ LIMITU, WALKA ODWOŁANA

Redakcja, The Desert Sun

2017-12-14

Diego De La Hoya (20-0, 9 KO), niepokonany kuzyn słynnego Oscara, nie wystąpi w czwartek na gali w Kalifornii, gdzie miał się zmierzyć z Jose Salgado (35-4-2, 28 KO). Meksykanin nie zmieścił się w limicie wagowym.

23-latek miał się zmierzyć ze swoim starszym rodakiem w umownym limicie 124 funtów. Jak jednak poinformowano, ważył co najmniej o 4 funty za dużo. Ile dokładnie, nie podano.

Promująca De La Hoyę stajnia Golden Boy Promotions próbowała mimo wszystko doprowadzić do pojedynku z Salgado, tyle że w nowym limicie, na co jednak obóz Meksykanina się nie zgodził. Salgado zanotował na ważeniu 122 funty. De La Hoya do oficjalnego ważenia nawet nie podchodził.

"Złoty Dzieciak" musiał teraz zastanowić się nad zmianą wagi na super kogucią, a może nawet piórkową. 23-latek ostatnią walkę stoczył 16 września na gali Canelo-Gołowkin w Las Vegas, gdzie odniósł najcenniejsze zwycięstwo w karierze, wygrywając jednogłośnie na punkty z Randym Caballero.

Czwartkowa gala w Kalifornii mimo wszystko się odbędzie. Zamiast De La Hoyi w walce wieczoru wystąpią Carlos Morales (16-2-3, 6 KO) i Dardan Zenunaj (14-3, 11 KO).