ROBERT ŚWIERZBIŃSKI PRZETESTUJE KOLEJNEGO PROSPEKTA

Robert Świerzbiński (18-6-2, 3 KO) miał dużo trudniejszych rywali niż zdecydowana większość polskich pięściarzy. Pierwszą porażkę poniósł z rąk Maćka Sulęckiego, obecnie należącego do ścisłej światowej czołówki. Trzy inne porażki zadali mu późniejsi bądź byli mistrzowie świata - Hassan N'Dam N'Jikam, David Lemieux i Chris Eubank Jr. Podopieczny Dariusza Snarskiego pomimo 35 lat na karku nie składa wciąż broni.

Bokser z Białegostoku kolejny pojedynek stoczy w najbliższy czwartek w Paryżu. Tam czekać na niego będzie kolejny prospekt z mistrzowskimi ambicjami - nokautujący dotąd wszystkich Christian Mbilli (6-0, 6 KO).

Kameruńczyk w zeszłym roku reprezentował barwy Francji podczas Igrzysk Olimpijskich w wadze średniej. I był w Rio o krok od medalu. Najpierw wypunktował Dimitrija Mitrofanowa z Ukrainy, potem Ekwadorczyka Marlona Delgado, by w walce o strefę medalową przegrać z późniejszym złotym medalistą, znakomitym Arlenem Lopezem. Jako 18-latek Mbilli stanął na najwyższym stopniu podium Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Jest wciąż młody (22), perspektywiczny, a starcie z Polakiem ma pokazać, czy dorósł już do poważniejszych wyzwań w gronie zawodowców. Potyczkę zakontraktowano na osiem rund.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.