ŁOMACZENKO vs RIGONDEAUX: ZAROBKI PIĘŚCIARZY

Redakcja, ESPN

2017-12-09

To oczywiście nie ostateczne liczby, a sumy gwarantowane. Ile dostaną na pewno Wasyl Łomaczenko (9-1, 7 KO) i Guillermo Rigondeaux (17-0, 11 KO) za dzisiejszą walkę?

Broniący pasa WBO kategorii super piórkowej Ukrainiec ma gwarantowaną kwotę 1,2 miliona dolarów. Na konto kubańskiego challengera wpłynie minimum 400 tysięcy dolarów.

Pojedynek na szczycie zestawień P4P pokaże za oceanem ogólnodostępna i bezpłatna stacja ESPN. My w Polsce też nie możemy narzekać. Relacja na żywo w Polsacie Sport od godziny 3:00.

Co ciekawe boksujący rzadko Amir Khan za udział w programie "I'm A Celebrity", czyli za siedzenie dwa tygodnie w dżungli w obecności kamer, również wzbogacił się o 400 tysięcy "zielonych". I gdzie tu sprawiedliwość?

Rigondeaux zgodził się awansować o dwie kategorie do tej walki, ale w myśl zapisów w kontrakcie Łomaczenko dziś, już w dniu walki, nie mógł przekroczyć granicy 138 funtów. I wywiązał się z tych zobowiązań. Dziś w południe broniący tytułu WBO pięściarz zanotował 137,4 funta, czyli 62,3 kilograma. Rigondeaux wniósł dziś na skalę 130 funtów, czyli zaledwie 0,75 kilograma więcej niż wczoraj podczas oficjalnej ceremonii ważenia.