RĘKAWICE ŁOMACZENKI I RIGONDEAUX TRAFIĄ DO GALERII SŁAW BOKSU

Redakcja, Informacja prasowa

2017-12-08

Rękawice, które założą w nocy z soboty na niedzielę Wasyl Łomaczenko (9-1, 7 KO) i Guillermo Rigondeaux (17-0, 11 KO), po pojedynku trafią do zbiorów Międzynarodowej Galerii Sław Boksu (IBHOF).

Galeria, której siedziba znajduje się w miejscowości Canastota w Nowym Jorku, podkreśla, że to pierwszy przypadek, aby rękawice zostały przekazane do jej archiwum zaraz po walce. Zwykle tego typu pamiątki lądują w zbiorach po dłuższym czasie, niekiedy po upływie wielu lat.

- To wielki zaszczyt, że moje rękawice trafią do Galerii Sław. Jestem bardzo podekscytowany, że będę pierwszym zawodnikiem, którego rękawice zostaną zabrane z ringu prosto do Galerii - oświadczył Łomaczenko.

- To niesamowity zaszczyt, nie byłoby to możliwe bez mojej rodziny, stajni Roc Nation i kibiców na całym świecie. Poświęciłem całe życie pięściarstwu, to zaszczyt, że moje rękawice już zawsze będą spoczywać obok rękawic innych wspaniałych zawodników - powiedział z kolei Rigondeaux.

Pierwsza w historii boksu walka dwóch podwójnych mistrzów olimpijskich odbędzie się w Madison Square Garden Theater. Łomaczenko położy na szali pas WBO w wadze super piórkowej. Transmisja w nocy z soboty na niedzielę od godz. 3:00 w Polsacie Sport.