JONES JR O ŁOMACZENKO-RIGONDEAUX: WAGA NIE BĘDZIE PROBLEMEM

Redakcja, In This Corner with Brian Campbell

2017-12-07

Słynny Roy Jones Jr (65-9, 47 KO) jest zdania, że różnica wagowa nie będzie miała większego znaczenia, kiedy Wasyl Łomaczenko (9-1, 7 KO) i Guillermo Rigondeaux (17-0, 11 KO) skrzyżują rękawice na ringu w Nowym Jorku.

Kubańczyk przeniesie się na tę walkę aż o dwie kategorie w górę. Między innymi dlatego wielu ekspertów w roli faworyta stawia Ukraińca. Zdaniem Jonesa waga nie zdecyduje jednak o tym, kto wygra.

- Kiedy masz dwóch gości, którzy razem stoczyli niespełna tysiąc walk, waga nie powinna być żadnym problemem. Powiem wam, dlaczego moim zdaniem nie będzie to kłopot. Rigondeaux bije tak mocno, że łamie rywalom kość oczodołu. Złamał już dwie. Dwie! Wiecie, jak trzeba być silnym, żeby łamać szczęki i kości oczodołu? On to wszystko zrobił, myślicie więc, że zmiana wagi zrobi różnicę? Jak masz cios, to waga nie musi być problemem. Liczy się strategia, liczy się to, kto będzie sprytniejszy - oznajmił.

Hitowy pojedynek o pas WBO w wadze super piórkowej odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę. Transmisja od 3:00 w Polsacie Sport.