SPENCE JR: NAJPIERW PETERSON, A POTEM UNIFIKACJA

Promotorzy Lou DiBella i Tom Brown oficjalnie potwierdzili we wtorek, że mistrz IBF w wadze półśredniej Errol Spence Jr (22-0, 19 KO) zmierzy się w kolejnym pojedynku z Lamontem Petersonem (35-3-1, 17 KO). Walka odbędzie się 20 stycznia w hali Barclays Center na Brooklynie, a transmisję za oceanem przeprowadzi telewizja Showtime.

Dla 28-letnieg Spence'a będzie to pierwsza obrona tytułu, który pod koniec maja odebrał w Sheffield Kellowi Brookowi. Był to pierwszy i jak się okazało ostatni występ Amerykanina w 2017 roku. W kolejnym zamierza podkręcić tempo.

- Moim celem na 2018 rok jest zunifikowanie pasów w kategorii półśredniej, ale najpierw czeka mnie prawdziwy sprawdzian w starciu z Petersonem, weteranem, którego na pewno nie zlekceważę. Sparowałem z nim w czasach amatorskich, wiem, na co go stać. Muszę się z nim uporać, aby zrealizować swoje cele, i to właśnie zamierzam zrobić - powiedział obrońca tytułu.

Tylko jedną walkę w bieżącym roku stoczył także Peterson. Przez cały poprzedni natomiast 33-latek w ogóle nie był aktywny.

- Cieszę się, że wracam na ring. Cały czas byłem w gymie i jestem gotowy. Chciałem tej walki. Tak jak mówiłem już wcześniej, zanim jeszcze przeszedłem do wagi średniej, chcę boksować z najlepszymi i dawać kibicom walki, które chcą zobaczyć - oznajmił pretendent.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 22-11-2017 15:45:07 
Spence jr. to nie kotlet jego nie trzeba odgrzewać

a potencjalna walka z Thurman'em palce lizać

Peterson'a rozbije a potem tak jak mówi bez cyrtolenia się-unifikacja.
 Autor komentarza: showtime123
Data: 22-11-2017 17:38:40 
Myślę, że jedyną osobą która może go pokonać w jego kategorii wagowej jest Crawford. Thurmana i Horna jakoś nie widze.
 Autor komentarza: przemyto
Data: 22-11-2017 23:18:50 
Mysle, ze jeszcze potrwa zanim ktos zabierze Spence'owi pas, Peterson ma male szanse, pamietam jego walki z Khanem czy Garcią, ma swoje atuty ale wg mnie nie pokona Spence'a.
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 23-11-2017 12:18:38 
Spence będzie królem
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.