JOSEPH PARKER: MOGĘ ZNOKAUTOWAĆ JOSHUĘ I WILDERA

Redakcja, espn.co.uk

2017-11-17

- Jestem podekscytowany tymi negocjacjami. Ta walka znaczy dla mnie naprawdę wiele - mówi Joseph Parker (24-0, 18 KO), mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBO, który domaga się starcia z Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO), championem według WBA i IBF.

Pierwsza propozycja z obozu Anglika nie była zadowalająca dla Nowozelandczyka. Wynosiła niewiele ponad dwa miliony dolarów. Parker i jego promotor domagają się natomiast 40% wpływów z walki, przy 60% dla AJ-a.

- W pewnym momencie był lekki zastój, jednak po kilku naszych wpisach na Twitterze powróciliśmy do rozmów i negocjacji, co mnie cieszy. Zobaczymy, czy uda się nam dojść do porozumienia. Jestem dumny ze swoich dotychczasowych osiągnięć, lecz jako mistrz chcę być tym jedynym, prawdziwym championem, dlatego tak bardzo zależy mi na unifikacji. Liczę więc na konfrontację z Joshuą w 2018 roku, to nasz cel. Uważamy natomiast, że zasługujemy na podział 40/60 - mówi mistrz World Boxing Organization.

JOSEPH PARKER: SERWIS SPECJALNY >>>

- Jestem mistrzem, ale wciąż nie doczekałem się należytego mi respektu oraz szacunku. Osiągnąłem sporo, sprawiłem radość moim rodakom, lecz moim zdaniem wciąż jeszcze nie zostałem należycie oceniony i doceniony. Oczywiście nie wszystkie starty były udane i być może stąd te niektóre opinie. Prawda jest jednak taka, że styl robi walkę i nie wszyscy rywale pasują, przez co nie każdy pojedynek wygląda efektownie. Styl Joshuy powinien mi natomiast pasować. Sposób, w jaki się poruszam, oraz siła moich ciosów, sprawią mu sporo kłopotów. W tej chwili świat uważa Joshuę za numer jeden, a ja chcę odebrać mu jego pasy i zająć jego miejsce. Wilder był już podłączony do prądu, zaś Joshuę przewracano na sparingach, w walkach zawodowych i amatorskich, dlatego jestem przekonany, że mogę znokautować zarówno Joshuę, jak i Wildera. Zawsze chciałem się sprawdzać na tle najlepszych, choć zapracowałem sobie już na odpowiednią pozycję i należyte wynagrodzenie. Oczekuję respektu i poważnych ofert. Najbardziej chciałbym zmierzyć się z Joshuą i Wilderem, ale przecież są jeszcze inne opcje, jak Tony Bellew czy Lucas Browne - dodał Parker, który chciałby zaboksować na przełomie marca i kwietnia.