KOMENTATOR HBO: JESZCZE ZA WCZEŚNIE NA JOSHUA-WILDER

Redakcja, SecondsOut

2017-11-13

Jim Lampley, wieloletni komentator telewizji HBO, jest pod wielkim wrażeniem Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO) i przypuszcza, że Anglik jeszcze długo będzie zasiadać na tronie wagi ciężkiej.

- Są trzy czy cztery rzeczy, które skłaniają mnie, by myśleć, że Anthony Joshua jest tak prawdziwy, jak to tylko możliwe. Po pierwsze, za walkę z Kliczką zarobił 20-25 milionów dolarów, a nadal żył z matką w mieszkaniu na północy Londynu. To niesamowite. Po drugie, sposób, w jaki wyszedł do 90 tys. ludzi na Wembley, sposób, w jaki przesuwał wzrok po widowni... Jakby mówił: "Zobaczcie, co osiągnąłem". Taka świadomość w wieku 27 lat to coś wyjątkowego. Ma wielki umysł, wielką osobowość, jest bardzo spokojny, opanowany. Byłbym bardzo zaskoczony, gdyby Anthony Joshua nie osiągnął historycznych sukcesów w wadze ciężkiej - stwierdził amerykański komentator.

Joshua, właściciel pasów IBF i WBA, ma się zmierzyć w przyszłym roku w pojedynku unifikacyjnym z czempionem WBC Deontayem Wilderem (39-0, 38 KO). Lampley czeka na to starcie, choć jednocześnie przyznaje, że wymaga ono jeszcze trochę promocji.

- Myślę, że świat nie wie jeszcze dostatecznie dużo na ich temat. Mówię o świecie poza boksem. Ludzie muszą się trochę więcej dowiedzieć o Joshui i Wilderze. Nie jest potrzebny jakiś długi okres, kolejne dwa lata czy coś w tym stylu, ale nie jestem pewien, czy to powinna być kolejna walka - powiedział.