JOSHUA I WILDER NAJPIERW W MARCU NA TEJ SAMEJ GALI?

Eddie Hearn, promotor Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO), przy okazji sobotniej gali spotkał się z przedstawicielami Deontaya Wildera (39-0, 38 KO). Zanim dwóch mistrzów wagi ciężkiej zobaczymy naprzeciw siebie, być może najpierw obaj zaboksują podczas tej samej gali.

Idea jest następująca - najpierw Anglik, mistrz świata federacji WBA i IBF, debiutuje na rynku amerykańskim, a potem Wilder, posiadacz pasa WBC, przyjeżdża już na jego teren, gdzie sprzedanie biletów na 80-tysięczny stadion zajęłoby pewnie kilka minut.

- Joshua to Brytyjczyk boksujący regularnie w Anglii. Z kolei Wilder to Amerykanin, który występuje u siebie. Joshua musi stać się trochę bardziej rozpoznawalny w USA i z czasem tak będzie. Problem w tym, że Wilder, choć boksuje w Ameryce, jest bardziej rozpoznawalny w Anglii niż na własnym podwórku. Nie zgadzam się więc ze stwierdzeniem Wildera, że jemu się należy podział pół na pół w każdym elemencie - tłumaczy szef grupy Matchroom.

- Odbyłem ciekawą rozmowę przy śniadaniu z Shelly Finkelem i Alem Haymonem. To obecnie największa walka w boksie zawodowym do zrobienia. Popracujemy więc wkrótce nad dobraniem lokalizacji oraz najlepszej daty. Pomysł jest taki, by zarówno Joshua, jak i Wilder, wystąpili najpierw na tej samej gali w Ameryce w marcu. A potem, na przełomie czerwca i lipca, mogliby już stanąć naprzeciw siebie w walce unifikacyjnej. Najtrudniej będzie się nam dogadać w sprawie podziału zysków - nie ukrywa Hearn.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: starycap2
Data: 13-11-2017 11:59:41 
Na miejscu Wildera tylko 50/50.Każdy inny podział to deprecjonowanie boksera.A te wcześniejsze pojedynki to po co -robienie kasy?Są zdrowi mają tytuły to stają i walczą.Ale chyba cała paka AJ ma mokro w kroku .
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 13-11-2017 12:07:24 
starycap2
Sorry, ale jeśli już mówimy, że ktoś ma "mokro w kroku", to raczej obóz Amerykanina, a najpewniej sam Bumobij, mistrz uników, bynajmniej nie w ringu.
 Autor komentarza: Kaczor
Data: 13-11-2017 13:52:48 
Ciekawe kim mieliby być ich przeciwnicy na tej gali. Wilder vs Whyte i Joshua vs Miller? Takie podwójne starcie dwóch państw mogłoby się dobrze sprzedać. Podejrzewam jednak, że tak różowo nie będzie i AJ z Wilderem stoczą jeszcze 2-3 pojedynki nim się ze sobą zmierzą, pewnie z marketingowego punktu widzenia dobrze by było przed ich starciem odebrać pas Parkerowi, wtedy stawka byłaby o wszystkie pasy.
Styczeń: Parker vs Browne
Marzec: AJ vs Miller, Wilder vs Whyte
Jesień: AJ vs Parker, Wilder vs Breazeale
Początek 2018 roku: AJ vs Wilder (o ile wygrają swoje walki, a w HW wszystko się może zdarzyć).
 Autor komentarza: impactor
Data: 13-11-2017 15:37:47 
Kaczor
chyba miałeś na myśli początek 2019 :)
 Autor komentarza: Riddick
Data: 13-11-2017 21:12:32 
Najlepiej byłoby zobaczyć:
styczeń: Wilder - Parker, AJ - Povietkin
marzec: Wilder - Whyte, AJ - Miller
październik; Wilder - AJ


No ale to tylko marzenia :D
 Autor komentarza: starycap2
Data: 14-11-2017 09:31:44 
A po co takie cuda wianki.Stają i walczą .Ale AJ jeszcze nie gotowy.To kto tu pęka.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.