HEARN: WACH JEST NIEDOCENIANY W USA, TO DLA MILLERA DUŻY TEST

Keith Idec, boxingscene.com

2017-11-10

Promotor Eddie Hearn myśli o walce Jarrella Millera (19-0-1, 17 KO) z Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO), ale podkreśla, że wcześniej Amerykanin musi się rozprawić z Mariuszem Wachem (33-2, 17 KO), co jego zdaniem wcale nie będzie łatwe.

- Sądzę, że Amerykanie nie doceniają Wacha w równym stopniu co Europejczycy. W Europie Wach jest znany, kibice wiedzą, o tym, że przeboksował cały dystans z Kliczką i długo trzymał się z Powietkinem. On jest bardzo twardy, moim zdaniem zalicza się do czołowej piętnastki wagi ciężkiej. Millera czeka pierwszy poważny test w jego karierze. Washington to był krok naprzód, ale on nie miał takiej żądzy zwycięstwa, jaką ma Wach - oświadczył brytyjski promotor.

- Jeśli Miller pokona Wacha, będzie to oznaczało, że jest zawodnikiem światowej klasy. A jeśli go zniszczy, to będzie być może zaliczać się do elity wagi ciężkiej - dodał.

Walka Miller-Wach odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego w Uniondale w Nowym Jorku. Hearn podkreśla, że jeśli Amerykanin zwycięży, wkrótce może otrzymać szansę walki o mistrzostwo świata z Joshuą.

- Myślę, że po tej walce przystąpi do finałowego eliminatora. Jest więc o dwa pojedynki od tytułu - najpierw zaboksuje w sobotę, a potem raz jeszcze. A może mistrzowska szansa nadarzy się nawet szybciej. Jeśli wypadnie w sobotę naprawdę dobrze, może być kolejnym rywalem Joshuy - oznajmił.

Joshua wróci na ring prawdopodobnie na początku wiosny.