GARCIA ODRZUCIŁ OFERTĘ WALKI Z LINARESEM

Mikey Garcia (37-0, 30 KO) nie przyjął oferty walki z Jorge Linaresem (43-3, 27 KO), poinformował Eric Gomez, prezydent promującej tego drugiego stajni Golden Boy Promotions.

Gomez stwierdził, że grupa "dała Garcii właściwie wszystko, czego chciał, a i tak odrzucił propozycję". Wyjawił, że oferta GBP zakładała m.in. równy podział zysków.

- Mikey stwierdził, że to była decyzja biznesowa. Przysłał mi wiadomość w środę rano, a potem natychmiast do niego zadzwoniłem. Powiedział, że ma inną ofertę, z której skorzysta. Życzymy mu wszystkiego najlepszego - oznajmił, dodając, że negocjacje mogą zostać wznowione w przyszłości, po najbliższych występach obu zawodników.

Prezydent GBP przyznał, że Garcia, mistrz świata WBC w wadze lekkiej, nie sprecyzował, jaką ofertę otrzymał, ale podczas wcześniejszych spotkań mówił, że ma bardzo intratną propozycję pojedynku unifikacyjnego z Robertem Easterem Jr (20-0, 14 KO), czempionem IBF. Easter współpracuje z Alem Haymonem, tak samo jak Garcia, więc walka ta byłaby łatwa w realizacji.

Wobec zakończonych niepowodzeniem rozmów Gomez będzie teraz szukać nowego rywala dla Linaresa, właściciela diamentowego pasa WBC. Stacja HBO zaproponowała już dla pięściarza z Wenezueli styczniową datę. W gronie potencjalnych rywali 32-latka jest Luke Campbell (17-2, 14 KO), którego Linares pokonał niejednogłośną decyzją sędziów we wrześniu w Inglewood w Kalifornii. Eddie Hearn, promotor Anglika, złożył już ofertę walki rewanżowej, która mogłaby się odbyć w Wielkiej Brytanii.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: marcinm
Data: 09-11-2017 20:04:49 
Chory biznes. Tzn. podejrzewam (nie mam pewności), że GB czegoś wymaga - sam Garcia jako wolny strzelec na bank stanąłby do walki za odpowiedni hajs, zwłaszcza, że jest faworytem z każdym w swojej wadze (i wagach ościennych). Ja chętnie bym go zobaczył z Loma, Davisem, Crawfordem, a nawet z Thurmanem czy Spance Jr (tu akurat przeskok bylby olbrzymi ale wydaje mi sie ze Mikey to piesciarz kompletny i dalby dobra walke)
 Autor komentarza: MarkS
Data: 09-11-2017 20:14:36 
Szkoda :(
 Autor komentarza: TheShadowOne
Data: 09-11-2017 20:56:21 
Żaden chory biznes. Garcia - Easter to nadal walka na najwyższym poziomie i nie ma na co narzekać. Kwestia oferty akurat bardzo zrozumiała, nie mniej jednak fajnie by było gdyby Mickey zunifikował wszystkie tytuły i prędzej czy później podjął walkę z Linaresem
 Autor komentarza: marcinm
Data: 09-11-2017 23:18:46 
@TheShadowOne
Żaden chory biznes. Garcia - Easter to nadal walka na najwyższym poziomie i nie ma na co narzekać

Na poziomie sportowym tak (mimo, że faworty jeden), ale nie marketingowym - ciekawe jakie pieniadze leza na stole.

fajnie by było gdyby Mickey zunifikował wszystkie tytuły i prędzej czy później podjął walkę z Linaresem

jestem za, ale tu GBP będzie stawiało zaporowe warunki.

Kiedy ostatnio GBP dalo walke z zawodnikiem (porównywalnym sportowo i marketingowo) innej stajni ? a co mówić o zawodniku praktycznie bez stajni?

Gdyby tu wszystko grało "fair" to Garcia już by walczyl z Cotto - tutaj GBP chcialo promocji w kolejnych walkach, z Linaresem podobno takiego zapisu nie bylo wiec mozna zalozyc że po prostu dawali dziadowskie pieniadze, zaraz zaproponują X, nastepnie Y i później Z, gdzie X pod warunkiem A, Y pod warunkiem B, a Z pod warunkiem C. Nie wierze, że mega piesciarz z wielkim dorobkiem i umiejętnościami odrzuca korzystne oferty przez wlasne ego
 Autor komentarza: Krusher
Data: 09-11-2017 23:19:55 
Bardzo dobrze, Easter zasługuje na łomot, pupilek arbitrów...
 Autor komentarza: Krusher
Data: 09-11-2017 23:20:45 
Z Szafikowem taka bliska walka a dali tak,jakby do jednej mordy.
Mikey go znokautuje.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 09-11-2017 23:40:40 
Szafikow to tez nie ulomek jezeli chodzi o umiejetnosci. walka brudna m.in ze wzgledu na ogromna roznice warunkow fizycznych a co za tym idzie stylu. Tak czy owak w potencjalnej walce Garcia vs Easetr - faworyt jest tylko jeden, ciekawostka moze byc tylko jak zaboksuje Mikey z tak wysokim gosciem (taki przedsmak do spekulacji o przejsciu do welter)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.