SZYKUJE SIĘ STARCIE DWÓCH SZWEDZKICH OLBRZYMÓW?

Per Ake Persson, Boxingscene

2017-11-08

Otto Wallin (18-0, 12 KO) oraz Adrian Granat (14-1, 13 KO) byli szykowani na nową siłę europejskiej wagi ciężkiej i choć temu drugiemu nieoczekiwanie podwinęła się noga w starciu z Aleksandrem Dimitrenką, to wciąż wiązane są z nim spore nadzieje. Wygląda na to, że już wkrótce obaj pięściarze mogą stanąć naprzeciw siebie.

Panowie są najwyżej notowani w rankingu po pas EU (Unii Europejskiej). To byłaby prawdziwa wojna o Szwecję. Dwóch wysokich i mocno bijących rodaków, których dzieli zaledwie pół roku, miałoby zaboksować o wakujący tytuł EU na początku przyszłego roku. Wallin już się zgodził, Granat podobno na dniach ma również wydać pozytywną opinię.

- To będzie wielkie wydarzenie dla boksu w naszym kraju. Jesteśmy winni kibicom wskazanie tego jednego, najlepszego. Czekałem od dawna na taki pojedynek, gdyż Granat opowiadał o mnie w przeszłości niemiłe rzeczy. To podobno ma być dla niego łatwa walka, więc zapraszam. Sprawdźmy, czy nie rzuca słów na wiatr i czy się nie przestraszy - mówi Wallin.