RYWAL WACHA WSPÓŁPROMOWANY PRZEZ HEARNA

Redakcja, TstreeT Controversy

2017-11-08

Eddie Hearn to prawdopodobnie najmocniejszy obecnie promotor i po zdominowaniu rynku brytyjskiego, teraz podbija również Amerykę. Już w sobotę bardzo ciekawa gala transmitowana przez stację HBO, na której zobaczymy między innymi Mariusza Wacha (33-2, 17 KO).

Głównym daniem będzie konfrontacja w wadze średniej pomiędzy świetnym Danielem Jacobsem (32-2, 29 KO) a Luisem Ariasem (18-0, 9 KO). Naprzeciw naszego "ciężkiego" stanie niepokonany Jarrell Miller (19-0-1, 17 KO). Już wcześniej wiedzieliśmy, że Jacobs, który niedawno sprawił tyle problemów Giennadijowi Gołowkinowi, podpisał kontrakt promotorski z Hearnem. Wczoraj zaś taką samą informację przekazał najbliższy rywal Wacha. Grupa Matchroom będzie współpromowała amerykańskiego siłacza.

Zawodnikami Hearna są między innymi mistrz WBA/IBF Anthony Joshua (20-0, 20 KO) czy Dillian Whyte (22-1, 16 KO). Opcji jest więc sporo. Miller przekonuje też, że dziesięciorundowa potyczka z Polakiem to część eliminacji do tronu IBF.

- Teraz walczę z Wachem, potem z jeszcze jednym facetem i dostaję pojedynek o pas IBF. Taka jest umowa. Jeśli mistrzem nadal do tego czasu będzie Joshua, to spotkam się właśnie z Joshuą. Chciałbym już po znokautowaniu Wacha dostać Joshuę, ale być może będę musiał stoczyć jeszcze jeden pojedynek - mówi ważący w granicach 130 kilogramów pięściarz z Brooklynu.

- Kliczko miał Joshuę praktycznie skończonego. Niepotrzebnie dał mu odpocząć. Trwało to dobre trzy rundy. AJ ciężko oddychał, by wyczerpany i trzeba było go wtedy skończyć. Miał wtedy wiele szczęścia. Kiedy ja go zranię, to już skończę. W przyszłym roku na pewno dostanę walkę o tytuł - dodał Miller.