Archiwum wiadomości z dnia: 2017-11-05

 

BREAZEALE I WILDER WCIĄŻ OTWARCI NA WALKĘ

Dominic Breazeale (19-1, 17 KO) pokonując w nocy przed czasem Erica Molinę (26-5, 19 KO) nabył status oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC. Wkrótce doczeka się więc wymarzonej walki z Deontayem Wilderem (39-0, 38 KO), z którym ma zadawnione porachunki osobiste po bójce w korytarzu hotelowym.


BREAZEALE ZASTOPOWAŁ MOLINĘ

Dominic Breazeale (19-1, 17 KO) był faworytem pojedynku z Ericem Moliną (26-5, 19 KO) i co prawda między linami nie błyszczał, ale swoich kibiców nie zawiódł. Pogromca Izu Ugonoha zwyciężył przez RTD w ósmej rundzie i zapewnił sobie kolejne bardzo interesujące potyczki.


MAŁE PIĘŚCI: NOWI SARMACI

Hymn na cześć najbarwniejszego duetu w polskim boksie. Z góry podkreślam - nie doszukujcie się tutaj żadnych podtekstów, bo ich nie ma. Jest jedynie czysta przyjemność z faktu, że dwie żywe legendy będą razem wojować.

JAK TRENOWALI PIERWSI MISTRZOWIE? TRENING BOKSERSKI W XIX WIEKU

Cofamy się w czasie o ponad 100 lat, prosto do kwater treningowych pionierów nowoczesnego boksu. Pięściarze wtedy pili i palili, ale też ostro trenowali. Jak przygotowywali się do wielkich walk, co jedli? Odpowiedzi na te pytania w obszernym artykule, z którego dowiecie się też między innymi, kto był zdania, że na stylowym obozie nie może zabraknąć kilku ślubów i który bokser omal nie zginął w trakcie krwawej bójki z trenerem.

WILDER ŁATWO ROZPRAWIŁ SIĘ ZE STIVERNE'EM

Deontay Wilder (39-0, 38 KO) zapowiadał, że za drugim razem dużo łatwiej poradzi sobie z Bermanem Stiverne'em (25-3-1, 21 KO). I rzeczywiście tak było. Czempion federacji WBC potrzebował zaledwie niecałych trzech minut, aby po raz drugi rozpracować pretendenta z Kanady.


FOTORELACJA: WILDER vs STIVERNE II

Deontay Wilder (39-0, 38 KO) nie dał Bermane'owi Stiverne'owi (25-3-1, 21 KO) najmniejszych szans i znokautował rywala już w pierwszej rundzie, broniąc po raz szósty tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC. Wszystko trwało niespełna trzy minuty, ale fotoreporterzy zdążyli zrobić kilka ciekawych zdjęć - oto fotorelacja z tej krótkiej potyczki.