BREAZEALE vs MOLINA ELIMINATOREM WBC - WŚCIEKŁY WHYTE

Redakcja, ESPN

2017-11-02

Władze federacji World Boxing Council podjęły decyzję o tym, że wygrany z walki Dominica Breazeale'a (18-1, 16 KO) z Erikiem Moliną (26-4, 19 KO) zyska status obowiązkowego challengera dla Deontaya Wildera (38-0, 37 KO) bądź Bermane'a Stiverne'a (25-2-1, 21 KO). Oba pojedynki zostaną rozegrane w sobotnią noc podczas gali na Brooklynie. Transmisja w Canal+ Sport.

Wilder będzie bronił pasa WBC po raz szósty, ale dopiero w pierwszej obowiązkowej obronie. I póki co może zapomnieć o wielkich nazwiskach, bo nawet jeśli odprawi w rewanżu Haitańczyka, to potem będzie musiał skrzyżować rękawice z Breazeale'em bądź Moliną. Włodarze WBC nadały starciu Breazeale'a (WBC #7) z Moliną (WBC #11) status ostatecznego eliminatora.

Ta wiadomość rozwścieczyła Dilliana Whyte'a (22-1, 16 KO), który liczył na spotkanie z Wilderem w lutym w Londynie. Jego promotor Eddie Hearn proponował już Amerykaninowi cztery miliony dolarów za taki pojedynek.

POWIETKIN vs HAMMER ELIMINATOREM WBO >>>

- Przecież spotkanie Breazeale vs Molina to nudna, wręcz koszmarna walka. Jestem wyżej notowany w rankingu WBC niż ci dwaj. Po Stivernie następny w kolejce jestem ja. Czuję irytację i wciąż mam nadzieję na konfrontację z Wilderem - nie ukrywa rozczarowania Whyte.