JOSHUA: MÓJ PROMOTOR ROZMAWIA Z TYSONEM FURYM

Redakcja, Sky Sports

2017-10-31

Anthony Joshua (20-0, 20 KO) wyjawił, że jego promotor pozostaje w kontakcie z Tysonem Furym (25-0, 18 KO), z którym prowadzi rozmowy w sprawie wielkiego pojedynku pomiędzy Brytyjczykami.

- Życzę mu wszystkiego najlepszego z tym, przez co teraz przechodzimy. Musimy ponownie zobaczyć go w ringu. Eddie [Hearn] rozmawia z Tysonem przez telefon, próbuje do tego doprowadzić. Ta walka może się kiedyś odbyć. W tej chwili bliżej jest jednak do pojedynków z zawodnikami typu Joseph Parker czy Deontay Wilder - oświadczył zunifikowany mistrz IBF i WBA w wadze ciężkiej.

Fury nie walczył od blisko dwóch lat, ale brytyjska komisja bokserska dała mu zielone światło na powrót. 29-latek stwierdził, że kolejną walkę stoczy w kwietniu przyszłego roku, a już latem przystąpi do wielkiego pojedynku na szczycie, być może właśnie z Joshuą, choć nie sprecyzował, kogo ma na myśli.

Joshua, który pokonał w sobotę Carlosa Takama (35-4-1, 27 KO), ponownie zamelduje się między linami prawdopodobnie w pierwszym kwartale 2018 r. Obóz wspomnianego Parkera, mistrza WBO, zapowiedział, że zgodzi się walczyć z Anglikiem w marcu, jeśli otrzyma atrakcyjną ofertę finansową.