Archiwum wiadomości z dnia: 2017-10-28

 


JOSHUA WCIĄŻ MA NADZIEJĘ NA OBRONĘ PASÓW W AFRYCE

Anthony Joshua (19-0, 19 KO) chciałby koniecznie wystąpić przed przodkami swoich rodziców i podejść do jednej z obron tytułów wagi ciężkiej w Afryce. Póki co zmierzy się z Kameruńczykiem Carlosem Takamem (35-3-1, 27 KO). - To była fajna zmiana, bo nie dość, że Takam jest dobrym pięściarzem, to jeszcze wzbudzi zainteresowanie tym pojedynkiem wśród afrykańskich kibiców - mówi obrońca pasów WBA i IBF.


ZAPOMNIANY MISTRZ - GEORGES CARPENTIER

28 października 1975 roku w wieku 81 lat zmarł jeden z najwspanialszych francuskich mistrzów pięści, niesamowity Georges Carpentier (90-14-6, 59 KO). Chociaż od jego śmierci minęły 42 lata ten nazywany "Orchideą" czempion wciąż pozostaje ulubieńcem fanów na całym świecie, a jego osiągnięcia budzą zasłużony podziw.

NA ŻYWO: IV MGPM 2017 LIBIĄŻ

Zapraszamy do bezpośredniej relacji z Libiąża, gdzie właśnie po 17 latach odradza się pięściarstwo. Ruszyła Akademia Boksu Libiąż, a dobrą okazją do tego było zorganizowanie kolejnej odsłony 'Międzynarodowego Grand Prix Małopolski'. Stojący na wysokim poziomie cykliczny turniej, jest już od trzech lat dobrym sprawdzian dla pięściarzy we wszystkich kategoriach. Zestawienie walk i wyniki w rozwinięciu.CARDIFF: WYGRANE OKOLIE I BUATSI

Dwóch olimpijczyków reprezentacji Wielkiej Brytanii w Rio to również nadzieje Brytyjczyków na tytułu w gronie zawodowców. Przed momentem występujący w wadze półciężkiej Joshua Buatsi (3-0, 2 KO) oraz boksujący w kategorii cruiser Lawrence Okolie (6-0, 5 KO) zanotowali kolejne wygrane.

KHALID YAFAI BRONI TYTUŁU W CARDIFF

Już dzisiaj nie tylko cała Wielka Brytania, ale i reszta świata z uwagą będzie śledziła wielką galę w Cardiff, podczas której król wszechwag Anthony Joshua (19-0, 19 KO) zmierzy się z Carlosem Takamem (35-3-1, 27 KO). Warto dodać, że oprócz dania głównego, organizatorzy zadbali także o smakowitą przystawkę, jaką będzie pojedynek mistrza świata WBA wagi super muszej Khalida Yafai (22-0, 14 KO) z Sho Ishidą (24-0, 13 KO).YAFAI OBRONIŁ TYTUŁ WBA

Podczas trwającej gali Joshua vs Takam w Cardiff tytuł mistrza świata wagi super muszej, czy też jak kto woli junior koguciej, federacji WBA, po raz drugi obronił przed momentem Khalid Yafai (23-0, 14 KO).