KOWALIOW-SZABRAŃSKI O WAKUJĄCY PAS WBO

Znacznie wzrosła stawka zaplanowanej na 25 listopada walki Siergieja Kowaliowa (30-2-1, 26 KO) z Wiaczesławem Szabrańskim (19-1, 16 KO). Włodarze federacji World Boxing Organization ogłosili, że wakujący pas mistrza świata w wadze półciężkiej znajdzie się na szali rosyjsko-ukraińskiej potyczki.

Dla Kowaliowa starcie z Szabrańskim będzie zatem okazją do odzyskania tytułu WBO, który utracił przegrywając z Andre Wardem. Z kolei 30-letni Szabrański pas czempiona zaatakuje po raz pierwszy w karierze.

Przypomnijmy, że poza walką wieczoru Kowaliow-Szabrański kibice w Madison Square Garden w Nowym Jorku obejrzą także ciekawe starcie Sullivana Barrery z Felixem Valerą. Za oceanem wszystko pokaże telewizja HBO.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Polakos
Data: 26-10-2017 21:13:35 
Niezły cyrk z tymi pasami. Biwol dostaje pas bez walki, Kowaliow po dwóch porażkach dostaje walkę o pas z jakimś przeciętniakiem, a taki Barrera musi czekać na swoją szansę. Nieporozumienie.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 26-10-2017 21:21:10 
Barrera jest z Kuby, a jak jest z Kuby to jest do dupy, ma talent, umiejętności ale nie ma odpowiedniego

pochodzenia, kibiców,bazy-bynajmniej nie chodzi mi o Guantanamo itp.itd to tyle.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 26-10-2017 21:27:29 
@Polakos trochę przeinaczyłeś fakty. Biwol najpierw miał pas Interim, potem, po odmowie Jacka, dostał pas Regular, a w myśl regulaminu federacji, po zawakowaniu pasa pełnoprawnego, jeśli jest mistrz regularny, automatycznie zostaje on mianowany mistrzem WBA Super.
Inna sprawa, że to rozdawanie trzech pasów w jednej kategorii to szczyt głupoty.
 Autor komentarza: Krusher
Data: 26-10-2017 21:40:36 
Ten przeciętniak miał tego " zaje**** " Barrere na deskach, jak to jest, że z jednego robicie wielkiego kozaka, chociaż łatwo zrobił go Ward i w ostatnich walkach zdążył leżeć już 2 x a drugi jest średniakiem ?
 Autor komentarza: showtime123
Data: 26-10-2017 22:08:29 
Szkoda myślałem, że będzie walczyć z Barrerą, a ta walka byłaby ciekawsza niż z Szabrańskim. Faworytem byłby dla mnie Kowaliow ale Barrera nie byłby bez szans. W ostatnich walkach Sergieja widać było spory regres natomiast Barrera od czasu walki z Wardem zrobił progres ale do tej walki napewno kiedyś dojdzie.
 Autor komentarza: KnockinOnHeavensDoor
Data: 27-10-2017 00:10:29 
FurmiTak naprawde to WBA Super jest bez sensu bo tak naprawde to po co dawac komus extra pas tylko dlatego bo jest mistrzem innych federacji? Natomiast pas Interim sie czasami przydaje jak np. panujacy mistrz znajdzie sie w okolicznosciach zyciowych poza jego kontrola np. kontuzja, problemy z prawem itd. Wtedy dwoch challengerow walczy o pas Interim ktory zobowiazuje regularnego mistrza do pojedynku z mistrzem tymczasowym w pierwszym pojedynku po powrocie. Jezeli mistrz regularny nie wroci (bo np. skonczy kariere albo zmieni kategorie wagowa) to mistrz tymczasowy staje sie mistrzem regularnym automatycznie. W sumie ma to sens z punktu widzenia przyspieszenia calego procesu i pozwala na unikniecie sytuacjji kiedy panujacy mistrz "kisi" pasy miesiacami (a czasami i latami) i prawie nie walczy. Tak naprawde to powinni wyjebac bezuzyteczny WBA Super i byloby ok.
 Autor komentarza: RSC2
Data: 27-10-2017 06:10:40 
@KnockinOnHeavensDoor

Wyjaśnianie ,że te wszystkie "produkowane" i "wymyślane" pasy [Int. Reg. Sup.] są po to aby zapewnić rywalizację sportową jest szczytem naiwności i kompletną nieznajomością tematu.

Pasy tworzy się tylko po to ,aby jak najwięcej walk było "o coś" i była z tego jak największa kasa.

Reszta bajek jest dobra dla dzieci.
 Autor komentarza: Riddick
Data: 27-10-2017 10:49:41 
Skoro już o pasach WBA mowa, ktoś wie z jakiej paki Lebedev zachował WBA Super po utracie IBF na rzecz Gassijeva?
 Autor komentarza: RSC2
Data: 27-10-2017 15:52:09 
Walka Lebiediew -Gasijew była tylko o pas IBF.
 Autor komentarza: Riddick
Data: 27-10-2017 19:36:22 
Wiadomo i chyba widać, że nie o to pytałem. Jeśli nie to może źle sformułowałem, skoro Lebedev nie jest już mistrzem dwóch federacji to dlaczego WBA nie odebrało mu tytułu Super? Da się to wytłumaczyć ich przepisami?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.