WILDER: WSZYSTKO MOŻLIWE, JOSHUI BRAKUJE PEWNOŚCI SIEBIE

Redakcja, thaboxingvoice.com

2017-10-19

Deontay Wilder (38-0, 37 KO) twierdzi, że Carlosa Takama (35-3-1, 27 KO) stać na sprawienie niespodzianki i pokonanie Anthony'ego Joshuy (19-0, 19 KO), mimo że o walce z Anglikiem Francuz dowiedział się na niespełna dwa tygodnie przed terminem.

- Wszystko sprowadza się do tego, jak Takam trenował. Do walki zostały tylko dwa tygodnie. Większość zawodników wagi ciężkiej nie przesiaduje w gymie, nie trenuje, wchodzą na salę dopiero wtedy, kiedy mają walkę. Rzadko spotyka się w tej kategorii takich pięściarzy jak ja, którzy trenuję codziennie. Nie mogę powiedzieć, że Takam nie trenuje, bo go nie znam. Na jego miejscu zasuwałbym teraz podwójnie, trenował w dzień i w nocy. Trzeba się poświęcać. Musi zrobić teraz rzeczy, których nigdy wcześniej w swojej karierze nie robił - mówi "Brązowy Bombardier", mistrz świata WBC w wadze ciężkiej.

- Na szali są pasy mistrzowskie, walkę będzie oglądać mnóstwo ludzi. Takam musi dokonać czegoś niespodziewanego, niewiarygodnego. W boksie wszystko jest możliwe. Tym bardziej, że AJ-owi brakuje pewności siebie. Nigdy nie widziałem mistrza, który by tak się wypowiadał, któremu tak bardzo brakowałoby wiary w samego siebie. Może Brytyjczycy tak mają. My, Amerykanie, jesteśmy inni. My nie rozumiemy ich, a oni nas. Ale dzięki temu świat się kręci. Każdy ma swojego trenera, swoje poglądy. Tak świat staje się lepszy i piękniejszy - kontynuuje.

- Zobaczymy w dniu walki, czy Takam potraktował sprawę poważnie. Niech wygra lepszy. Mam nadzieję, że obaj wejdą do ringu w zdrowiu i w zdrowiu go też opuszczą - zakończył.

Do walki Joshua-Takam dojdzie 28 października w Cardiff. Anglik położy na szali pasy IBF, WBA Super oraz IBO w kategorii ciężkiej.