GROVES: EUBANK JR NIE MA BOKSERSKIEGO MÓZGU

Redakcja, ESPN

2017-10-16

George Groves (27-3, 20 KO) jest przekonany, że bez większych problemów upora się z Chrisem Eubankiem Jr (26-1, 20 KO) w półfinale turnieju World Boxing Super Series w kategorii super średniej.

W sobotnim ćwierćfinale Groves, posiadacz tytułu WBA Super, znokautował w czwartej rundzie Jamie'ego Coxa (24-1, 13 KO). Tydzień wcześniej Eubank wygrał w trzeciej rundzie z Avnim Yildirimem (16-1, 10 KO), a swoją postawą zaimponował części obserwatorów.

- [Wcześniejsza] walka z Abrahamem nie wyglądała tak dobrze [jak z Yildirimem]. Było dużo popisów z jego strony, ale to była tylko przykrywka. Nie wyglądał wtedy komfortowo. Powinien był wygrać z Abrahamem przed czasem - mówi Groves.

- Walki z Yildirimem nie widziałem. Pewnie zaprezentował się świetnie, w końcu przewrócił rywala ciosem podbródkowym w pierwszej rundzie. To źle, jeśli dajesz się trafiać takim uderzeniem na początku walki. U Eubanka podoba mi się to, że bardzo nisko trzyma ręce, niemal przy kostkach. A to dlatego, że nie posiada bokserskiego mózgu. Walka ze mną to dla niego duży skok. Nie jest wystarczająco dobry - dodaje.

Do pojedynku Groves-Eubank dojdzie prawdopodobnie na początku przyszłego roku.