GROVES ODRADZA GOŁOWKINOWI ZMIANĘ WAGI

Redakcja, boxingnewsonline.net

2017-10-14

George Groves (26-3, 19 KO), który dziś wieczorem zaboksuje w ćwierćfinale turnieju World Boxing Super Series w kategorii super średniej, odradza Giennadijowi Gołowkinowi (37-0-1, 33 KO) przenosiny do tego limitu wagowego.

Kazach nie wyklucza, że zmieni wagę, kiedy zdobędzie już wszystkie pasy w wadze średniej. Ma już trzy, brakuje mu jeszcze jednego.

- Myślę, że i Gołowkin, i "Canelo" są zbyt mali. Gołowkin jest bardzo silny, ale w wyższej kategorii straciłby ten atut. Nie radził sobie zresztą ostatnio najlepiej w walkach z dużymi przeciwnikami, takimi jak na przykład Daniel Jacobs - mówi Groves.

- Im jesteś większy, tym mocniejsze ciosy jesteś w stanie przyjmować. W starciach z dużymi pięściarzami dywizji super średniej siła Gołowkina nie będzie już taka sama. Nie musi zmieniać wagi. Ma duże nazwisko w średniej, jest tam dla niego wystarczająco dużo walk. Na jego miejscu pozostałbym w tej kategorii - dodaje.

W ćwierćfinale WBSS Groves będzie dzisiaj bronić tytułu WBA Super w konfrontacji z Jamie'em Coxem (24-0, 13 KO). Zwycięzca tej potyczki zmierzy się w półfinale z Chrisem Eubankiem Jr.