GROVES ODRADZA GOŁOWKINOWI ZMIANĘ WAGI

George Groves (26-3, 19 KO), który dziś wieczorem zaboksuje w ćwierćfinale turnieju World Boxing Super Series w kategorii super średniej, odradza Giennadijowi Gołowkinowi (37-0-1, 33 KO) przenosiny do tego limitu wagowego.

Kazach nie wyklucza, że zmieni wagę, kiedy zdobędzie już wszystkie pasy w wadze średniej. Ma już trzy, brakuje mu jeszcze jednego.

- Myślę, że i Gołowkin, i "Canelo" są zbyt mali. Gołowkin jest bardzo silny, ale w wyższej kategorii straciłby ten atut. Nie radził sobie zresztą ostatnio najlepiej w walkach z dużymi przeciwnikami, takimi jak na przykład Daniel Jacobs - mówi Groves.

- Im jesteś większy, tym mocniejsze ciosy jesteś w stanie przyjmować. W starciach z dużymi pięściarzami dywizji super średniej siła Gołowkina nie będzie już taka sama. Nie musi zmieniać wagi. Ma duże nazwisko w średniej, jest tam dla niego wystarczająco dużo walk. Na jego miejscu pozostałbym w tej kategorii - dodaje.

W ćwierćfinale WBSS Groves będzie dzisiaj bronić tytułu WBA Super w konfrontacji z Jamie'em Coxem (24-0, 13 KO). Zwycięzca tej potyczki zmierzy się w półfinale z Chrisem Eubankiem Jr.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Okularniczek
Data: 14-10-2017 12:32:32 
Trochę racji Groves ma, inna strona medalu to że Garbaty to nie byle kto.
 Autor komentarza: Tomszczon
Data: 14-10-2017 12:48:33 
Bez przesady,GGG,Canelo czy Jacobs z ich umiejętnościami spokojnie mogliby sobie poradzić w super średniej,to tylko nieco ponad 3,5kg różnicy.
 Autor komentarza: Guzik999
Data: 14-10-2017 13:01:07 
Na pewno nie byłoby mu już tak łatwo nokautować wszystkich tym bardziej biorąc pod uwagę wiek, ale wypunktować jest tam w stanie każdego pięściarza. Tylko teraz wycieczka w górę nie ma sensu, bo w średniej zrobiło się bardzo ciekawie. W super średniej mało ciekawych nazwisk i kasa słabiutka. Gilbero Ramirez za ostatnią obronę z Hartem wziął 250 tysięcy dolarów, więc z czym do ludu.
 Autor komentarza: Boder
Data: 14-10-2017 17:29:57 
Patrzcie na to:

https://www.youtube.com/watch?v=M8GQ_nIf4qg

90% bokserów w tej wadze po takim strzale kończy na deskach. W najlepszym razie klinczuje lub próbuje przeczekać, cofając się do tyłu. A Golovkin co robi? Idzie oddać..Pamiętam całą karierę Roya Jonesa, bo byłem jego wielkim fanem i uważam że technicznie był jednym z najlepszych bokserów w historii. Ale ta siła Golovkina jest równie imponująca i chciałbym zobaczyć starcie tych dwóch bokserów w swoim prime.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.