PROMOTOR JOSHUY: NIECH WILDER NAJPIERW POKONA KOGOŚ WAŻNEGO

Redakcja, Boxing News Online

2017-10-10

- Anthony mierzył się już z Kliczką, a teraz czeka na niego Pulew. Dlatego Wilder też powinien spotkać się z kimś mocnym i znanym, zanim dojdzie do ich starcia unifikacyjnego - mówi Eddie Hearn, promotor mistrza świata WBA/IBF wagi ciężkiej, Anthony'ego Joshuy (19-0, 19 KO).

Szef stajni Matchroom już wcześniej stwierdził, że po konfrontacji z Kubratem Pulewem (25-1, 13 KO), zaplanowanej na 28 października w Cardiff, zorganizuje swojemu podopiecznemu walkę w obronie pasów poza ojczyzną, prawdopodobnie w Las Vegas. Dopiero później mogłoby dojść do potyczki z "Brązowym Bombardierem", championem według WBC.

- Obaj panowie walczyli z Erikiem Moliną. Anthony się po nim przejechał, a Wilder miał z nim przecież trudną przeprawę. AJ chce wszystkie pasy. Parker pokazał się ostatnio przeciętnie, ale ma tytuł WBO. Być może zobaczymy go na przełomie lutego i marca z Tonym Bellew bądź Dillianem Whyte'em. Wcześniej oferowaliśmy Wilderowi walkę z Whyte'em. Dawaliśmy mu trzy miliony dolarów, plus amerykańską telewizję, co łącznie dawało mu zapewne w granicach czterech milionów. Nie przyjął jednak naszej propozycji. Być może skonfrontujemy Joshuę najpierw z Parkerem, a potem dopiero Wilderem - dodał Hearn.