MACIEJ SULĘCKI JUŻ TYLKO O DWA ZWYCIĘSTWA OD WALKI MISTRZOWSKIEJ

Ze zjazdu federacji World Boxing Council napłynęły bardzo dobre wieści dla Macieja Sulęckiego (25-0, 10 KO). Polak za szesnaście dni wystąpi podczas gali w Newark w New Jersey, a stawka jego potyczki znacznie wzrosła.

To będzie polska noc. W walce wieczoru Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO) spotka się w ramach turnieju World Boxing Super Series z mistrzem świata federacji IBF, Muratem Gasijewem (24-0, 17 KO). W walce rezerwowej WBSS Mateusz Masternak (39-4, 26 KO) zmierzy się ze Stivensem Bujajem (16-1-1, 11 KO). Trzecim muszkieterem będzie właśnie Maciek.

Naprzeciw niego stanie dawny mistrz WBA Regular - Jack Culcay (22-2, 11 KO). Władze WBC uznały ten pojedynek za półfinał eliminatora w limicie kategorii junior średniej (69,85kg). Lepszy z tej dwójki skrzyżuje potem rękawice w ostatecznym eliminatorze do tronu mistrza świata z Vanesem Martirosyanem (36-3-1, 21 KO).

Aktualny mistrz WBC Jermell Charlo (29-0, 14 KO) tydzień wcześniej - czyli 14 października, stanie do walki z obecnym numerem jeden w rankingu, Ericksonem Lubinem (18-0, 13 KO). Jeśli Sulęcki upora się najpierw z Culcayem, a potem, w okolicach wiosny przyszłego roku, również z Martirosyanem, wówczas nabędzie status oficjalnego pretendenta do tronu World Boxing Council.

Popularny "Striczu" przebywa obecnie w Karpaczu, gdzie szlifuje formę do starcia z Culcayem. Maciek ma już na rozkładzie tak znane nazwiska jak Grzegorza Proksę czy Hugo Centeno Jr, ale to było jeszcze w wadze średniej. W tym roku zdołał zejść do junior średniej i odprawił w trzeciej rundzie Michi Munoza. Potem - również w trzeciej odsłonie, zastopował Damiana Ezequiela Bonellego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 05-10-2017 06:45:38 
Culcay/Vanes do zrobienia przez Stricza.
Charlo/Lubin już możliwe, że baty, ale oby doszło do mistrzowskiej szansy.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 05-10-2017 07:50:26 
Culcay nie będzie łatwy do przejścia ale stawia, Sulęckiego jako faworyta. Niestety nie mogę tego samego powiedzieć o Włodarczyku.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 05-10-2017 08:00:50 
Wszystkiego wygrać się nie da, ale trzeba wychodzić do wszystkich, szczególnie jeśli jest się mało znanym Polakiem.
 Autor komentarza: chemikaly
Data: 05-10-2017 08:20:38 
Co by nie mówić to jest ten moment, na który Maciek czekał. Miały być wielkie walki, miały być wyzwania i niewątpliwie wali z Culcayem, Vanesem czy Charlo takimi walkami są. Cieszę się, oby tylko Striczu wygrał każdą z nich, a udowodni, że jest wielki. Zastanawia mnie tylko sztab i przygotowania Maćka. Ciężko mi ocenić potencjał trenera Kłaka, ale Maćkowi chyba ten układ służy. Pytanie czy współpraca z Choco Rivasem to już definitywnie zamknięty temat? Tam potencjał i dostęp do solidnych sparingpartnerów wydawał się być większy. Jak czytam o sparingpartnerach przed walką z Culcayem i pojawiają się nazwiska Żeromiński, Gardzielik, czy solidny Białorusin to zaczynam nabierać wątpliwości.
 Autor komentarza: Alexander
Data: 05-10-2017 10:53:45 
Culcay i Martirosyan do zrobienia. Z Charlo i/lub Lubinem będzie ciężko ale właśnie po to się trenuje i walczy aby mierzyć się z najlepszymi. Mam nadzieję,że Maciek dostanie szansę.Jeżeli się nie uda to przynajmniej dobra wypłata wpadnie, ale mocno w niego wierzę.
 Autor komentarza: TRM
Data: 05-10-2017 14:20:40 
chemikaly

sulęcki stwierdził że Kłak jest lepszym trenerem od Rivasa. zresztą ten Rivas to człowiek od wszystkiego u Warriorsów. w walce szpila vs kownacki był w narożniku szpili chyba jako cutman, jest też matchmakerem no i dorabia jako trener:D sam to on nikogo poważnego nie prowadził, ale prowadzi jakieś tam treningi na florydzie, ma jakiś gym co jest ogromnym plusem bo przewaga USA nad Polską to ilość sparingpartnerów. szkoda że Maciek nie ma środków żeby pojechać z trenerem Kłakiem do USA i tam się przygotować. bablion z wasylem raczej mu tego nie zafundują
 Autor komentarza: Clevland
Data: 05-10-2017 15:47:29 
Kluczowe są sparingi i aklimatyzacja.
Jeżeli nie będzie miał trudnych przeciwników na sparingach, tak aby musiał kombinować, bronić itd. to będzie jak w przypadku np. Proksy.
W Polsce na sparingach przewracał wszystkich przed pojedynkiem z Morą a tam się okazało że to za mało.

Liczę na fajne kombinacje, zmyłki, kontry, myczki.

Przeciwnika trzeba oszukać aby go trafić.
Do tego agresja jak by się chciało jaja urwać.
Tak aby przeciwnika złamać psychicznie.
 Autor komentarza: Guzik999
Data: 05-10-2017 17:02:28 
Wreszcie Maciek doczekał się swojej szansy.Ja lubię tę jego pewność siebie. Teraz możę udowodnić, że jest bokserem z wysokiej półki. Musi jednak uważać, bo Culcay to będzie bardzo niewygodny przeciwnik. Andrade miał z nim spore problemy, a wszyscy myśleli że się po nim przejedzie.
 Autor komentarza: pasozyd
Data: 05-10-2017 18:17:40 
Maciek to naprawde dobry bokser zycze mu powodzenia
 Autor komentarza: President
Data: 05-10-2017 20:58:19 
Trzymam kciuki STRICZU
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.