MARIUSZ WACH KONTRA JARRELL MILLER 11 LISTOPADA NA ANTENIE HBO!

Redakcja, Ring Magazine

2017-09-26

Mariusz Wach (33-2, 17 KO) wraca za ocean i tam stoczy niezwykle trudną walkę z bardzo wymagającym rywalem. Naprzeciw naszego olbrzyma stanie uważany przez niektórych za przyszłość wagi ciężkiej, niepokonany i silny niczym tur Jarrell Miller (19-0-1, 17 KO)!

Amerykanin dostał najpierw ofertę walki 4 listopada z innym Polakiem - Adamem Kownackim (16-0, 13 KO). Ale jako iż obaj panowie na co dzień się przyjaźnią, odrzucili taką propozycję. Pięściarz z Brooklynu spotka się więc z innym naszym rodakiem. Pojedynek odbędzie się tydzień później - 11 listopada podczas gali w Nassau Coliseum w Uniondale. Dla obu zawodników będzie to debiut na antenie stacji HBO.

Mariusz w połowie marca uratował swoją karierę wyjazdowym, punktowym zwycięstwem nad cenionym Erkanem Teperem. Natychmiast pojawiła się oferta na starcie z jeszcze wyżej notowanym Dillianem Whyte'em, jednak Anglik wycofał się z tego projektu z powodu kontuzji stopy. Z kolei Miller, ważąc niewiele ponad 135 kilogramów, zastopował pod koniec lipca niedawnego pretendenta do pasa WBC, Geralda Washingtona, który został poddany po zakończeniu ósmej rundy nierównej, jednostronnej walki.

MARIUSZ WACH: SERWIS SPECJALNY >>>

Wach od jakiegoś czasu przebywa już za oceanem, gdzie między innymi sparuje z Tonym Yoką, zeszłorocznym mistrzem olimpijskim w wadze super ciężkiej. Wkrótce doleci do niego jego trener, Piotr Wilczewski.

- Chciałbym podziękować Eddiemu Hearnowi i telewizji HBO za danie mi szansy zawalczenia na tak dużej gali. Co do samego przeciwnika, wiadomo, że Miller jest bardzo silnym pięściarzem, ale nie spotkał się jeszcze z kimś takim jak ja. Ja też jestem odporny na ciosy i mocno uderzam. 11 listopada będzie bardzo brutalny pojedynek - zapowiedział polski olbrzym.

MILLER: WACH JEST BARDZO ODPORNY, ALE I BARDZO WOLNY >>>

Po stronie Mariusza będzie wzrost i większe doświadczenie na dłuższych dystansach. Amerykanin będzie silniejszy i zapewne agresywny. Walka dwóch stylów. Kto kogo przechytrzy? Lepszy z tej dwójki powinien zapewnić sobie w niedalekiej przyszłości walkę o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej. Mariusz ma już takie doświadczenie za sobą. W listopadzie 2012 roku przegrał na punkty z Władimirem Kliczką.