PROMOTOR JOSHUY STAWIA NA WILDERA W WALCE Z ORTIZEM

Redakcja, thaboxingvoice.com

2017-09-23

Eddie Hearn, promotor Anthony'ego Joshuy (19-0, 19 KO), faworyzuje Deontaya Wildera (38-0, 37 KO) w hitowym pojedynku z Luisem Ortizem (27-0, 23 KO). Pięściarze zmierzą się 4 listopada na Brooklynie.

- Myślę, że Ortiz jest w stanie pokonać Wildera, w końcu w wadze ciężkiej każdy zawodnik może zostać znokautowany. Stawiam jednak na Wildera, na jego młodość i szybkość. Ortiz nie wyglądał najlepiej w ostatnich walkach, a do tego nie był zbyt aktywny. Nie walczył prawie od roku, a młodszy się przecież nie robi - mówi szef stajni Matchroom Boxing, który przebywa obecnie w USA w związku z walką Linares-Campbell.

- Cieszę się, że Wilder w końcu ma okazję zaboksować w dużej walce. Joshua miał Kliczkę, ale Wilder nie miał jeszcze żadnego tak dobrego rywala. To dobra walka dla boksu - dodaje.

Joshua wróci na ring tydzień przed Wilderem - 28 października w Cardiff skrzyżuje rękawice z Kubratem Pulewem (25-1, 13 KO). Niewykluczone, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym roku Joshua i Wilder zmierzą się w bezpośrednim pojedynku.