WBSS: KUDRIASZOW I DORTICOS ZAPOWIADAJĄ SOBOTNI NOKAUT

Redakcja, BoxingScene

2017-09-21

W sobotnią noc w San Antonio druga odsłona turnieju World Boxing Super Series w limicie kategorii junior ciężkiej. Naprzeciw siebie staną artyści nokautów - Dimitrij Kudriaszow (21-1, 21 KO) oraz mistrz WBA Regular, Yunier Dorticos (21-0, 20 KO). Obaj mocarze spotkali się na ostatniej konferencji prasowej promującej to wydarzenie.

- Cieszę się, że mogę być częścią tego niezwykłego wydarzenia. Pokażę wam, na co naprawdę mnie stać. To będzie ekscytujący pojedynek, ale opuszczę ring ze swoim pasem. Z pewnością kibice dostaną świetne show. Trenowałem bardzo ostro, bo wygrywając ten turniej zawędruję na sam szczyt. Zawsze mocno w siebie wierzyłem, jednak dopiero teraz mam szansę udowodnić swoją wartość sportową. Sobotni wieczór będzie pierwszym krokiem w tym kierunku - mówił Kubańczyk.

- Obaj potrafimy nokautować, szykuje się więc doskonały spektakl. Bardzo ciężko pracowałem na to, by zostać mistrzem świata, a teraz staję przed taką szansą. To moja ręka powędruje w górę. Naprzeciw mnie stanie silny i twardy rywal, pracowałem więc bardzo ostro, szykując swoje ciało, ale i umysł, na dwanaście rund prawdziwej wojny. Nie ma szans, bym mógł to przegrać. Dałem z siebie zbyt wiele. Obóz był ciężki, ale przebiegł bardzo dobrze. Nigdy wcześniej nie byłem aż tak bardzo skoncentrowany tylko na treningach i walce. Zawsze nastawiam się na nokaut i boksuję w ten sposób, by znokautować rywala, lecz w razie potrzeby będę przygotowany na pełen dystans. Poświęciłem się boksowi, by mierzyć się z najlepszymi i teraz, dzięki temu turniejowi, mam ku temu okazję. Dam z siebie wszystko w ten wieczór, a wygrywając cały turniej udowodnię, że jestem numerem jeden na świecie - stwierdził z kolei Rosjanin.

Przypomnijmy, że pierwszym ćwierćfinale WBSS mistrz świata organizacji WBO - Aleksander Usyk (13-0, 11 KO), pokonał przed czasem Marco Hucka.