CANELO: CHCĘ TO WYGRAĆ PRZEZ NOKAUT - MAYWEATHER SR: BIJ PO DOLE

Keith Idec, BoxingScene

2017-09-13

Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas od walki Giennadija Gołowkina (37-0, 33 KO) z Saulem Alvarezem (49-1-1, 34 KO). Obie strony wydają się bardzo pewne swego.

- Oni kiedyś już sparowali. Canelo nie potrafił wytrzymać presji oraz siły ciosu Giennadija wtedy i podobnie będzie również tym razem. Usłyszycie w jego narożniku "No Mas" - zapowiada Abel Sanchez, wieloletni trener Gołowkina, nawiązując oczywiście do pamiętnego rewanżu Durana z Leonardem.

- Przygotowywałem się do tej walki ciężej niż do jakiejkolwiek innej. I poszukam nokautu w tym pojedynku. Tym występem odpowiem niektórym na ich wątpliwości - zapewnia Meksykanin, który jedyną porażkę poniósł z rąk wybitnego Floyda Mayweathera Jr.

- Gołowkin lubi być agresywny i iść na rywala. Ja z kolei lubię takich przeciwników, bo mogę boksować z kontry. Nasze style idealnie do siebie pasują. Zamierzam go kontrować bardzo mocnymi ciosami i na końcu zastopować - dodał Alvarez.

W taki obrót spraw wierzy Floyd Mayweather Senior. Kluczem do sukcesu Meksykanina mają być - zdaniem amerykańskiego szkoleniowca, akcje na korpus.

- Canelo może wygrać przed czasem, ale muszą to być ciosy na dół. To nie jest tak, że Gołowkin ma słaby korpus, ale bijąc po dole ma się znacznie większe możliwości do zastopowania przeciwnika. Jeśli więc będzie szukał tam miejsca, widzę taką możliwość, że Canelo wygrywa przez nokaut - uważa doskonały trener, który zresztą poprowadził syna do punktowego zwycięstwa nad Meksykaninem niemal dokładnie cztery lata temu.