ADAMEK ZACZYNA OBÓZ DO KOLEJNEJ WALKI - ZNÓW POMOŻE KOWNACKI?

Redakcja, Informacja własna

2017-09-11

Tomasz Adamek (51-5, 30 KO) na początku przyszłego miesiąca znów zawita do Osady Śnieżka w Łomnicy i rozpocznie przygotowania do kolejnej walki. Kto rywalem "Górala"?

Były mistrz świata wagi półciężkiej, junior ciężkiej, oraz pretendent do pasa WBC w ciężkiej, pod koniec czerwca pewnie wypunktował silnego fizycznie, ale dużo wolniejszego Solomona Haumono. Wkrótce znów pokaże się między linami, choć jak przyznaje Mateusz Borek, który obecnie prowadzi karierę Tomka, poważna walka jest szykowana dopiero na wiosnę. Tym razem będzie to bardziej występ dla podtrzymania aktywności i formy.

"1 października w Osadzie Śnieżka Tomasz Adamek ma planowo rozpocząć swój kolejny obóz. Z Jakubem Chyckim, Gusem Currenem i na 99% z Adamem Kownackim. Teraz [rywalem będzie] ktoś w walce rankingowej. Przygotowującej do większej walki wiosną. Dla nas najważniejsza krótka przerwa i obóz z Gusem. Ważny jest obóz, pomoc Adamowi, krótka przerwa, kolejny obóz, walka dla praktyki i duża walka wiosną w PPV" - napisał Borek na jednym z portali społecznościowych.

Adamek tym razem nie będzie boksował w PPV, bo przecież na początku grudnia wciąż Szpilka i Zimnoch mogą zmierzyć się w walce w systemie pay-per-view. Tylko czy jest w ogóle sens organizowania teraz takiej walki w płatnej TV? Pomysł spóźniony chyba o wiele, wiele miesięcy... Wracając jednak do Adamka - teraz więc ktoś mniej wymagający, a na wiosnę dużo większe wyzwanie. Czy 41-letniego "Górala" stać jeszcze na rywalizację ze ścisłą czołówką? Czas pokaże...

POLSKA WAGA CIĘŻKA - TOP 15 >>>

Przypomnijmy, że Adam Kownacki (16-0, 13 KO) pod koniec roku również ma zaboksować w poważnej walce za oceanem. W gronie ewentualnych rywali padały ostatnio nazwiska Travisa Kauffmana oraz Jarrella Millera.