GOŁOWKIN vs ALVAREZ: AMIR KHAN STAWIA NA WYGRANĄ CANELO

Redakcja, World Boxing News

2017-09-07

Już tylko dziewięć dni zostało do mega walki na szczycie wagi średniej i zestawień P4P pomiędzy Saulem Alvarezem (49-1-1, 34 KO) a Giennadijem Gołowkinem (37-0, 33 KO). Siłę rażenia Canelo dobrze poznał znokautowany przez niego w szóstej rundzie Amir Khan (31-4, 19 KO). Anglik nie ukrywa, że stawia w tej konfrontacji właśnie na Meksykanina.

- Stawiam na Canelo. Dużo lepiej się porusza między linami, bo choć Gołowkin jest świetnym zawodnikiem, to jednak dużo bardziej statycznym. Nie był wcześniej zbytnio przetestowany, a w ostatniej walce z Jacobsem miał poważne problemy. Wielu ludzi, w tym i ja, sądziło, że lepszy był wtedy Jacobs. Miałem do czynienia z Alvarezem w bezpośredniej konfrontacji i muszę przyznać, że to bardzo dobry bokser, który świetnie chodzi na nogach. No a do tego bije naprawdę mocno. Nie będzie ustępował fizycznością i moim zdaniem wypunktuje Gołowkina - przekonuje Anglik.

- Przewagę Canelo widzę również w tym, że więcej i lepiej porusza samym tułowiem, a tego trochę brakuje Gołowkinowi. Będzie miał również szybsze ręce i ma przecież większe doświadczenie w wielkich walkach o dużą stawkę. On nie ma problemów z dużą presją - dodał Khan.