JAK DŁUGO BĘDZIEMY JESZCZE PASJONOWAĆ SIĘ WALKAMI GOŁOWKINA?

Giennadij Gołowkin (37-0, 33 KO) zapewnia, że czuje się jakby miał dziesięć lat mniej i chce boksować do czterdziestki. Już za dwa tygodnie jego najważniejsza walka w karierze - starcie z Saulem Alvarezem (49-1-1, 34 KO). Cena za PPV za oceanem wynosi dużo mniej niż za konfrontację Mayweathera z McGregore - $74,95 za transmisję w jakości HD.

Kazach już osiemnaście razy(!) bronił tytułu mistrza świata wagi średniej - najpierw pasa WBA, a potem również dodał do swojej kolekcji trofea IBF i WBC. Czy 16 września w Las Vegas panowanie "GGG" się skończy, czy wręcz potwierdzi swoją dominację i pokona znakomitego Meksykanina?

- Czuję się naprawdę dobrze i mam nadzieję boksować do czterdziestki na wysokim poziomie, choć w tym sporcie każdy dzień niesie z sobą różne zagrożenia. Rodzina mnie wspiera, forma jest dobra i czuję się naprawdę komfortowo. Daję więc sobie jeszcze pięć lat - mówi Gołowkin.

- Fizycznie on zawsze jest świetnie przygotowany, jeśli więc znajdzie odpowiednią motywację, na pewno może jeszcze boksować do czterdziestki. Wszyscy wielcy pięściarze zawsze są w formie fizycznej, ale bardzo ważne jest również podejście mentalne. Żeby walczyć i ciągle wygrywać, nieustannie trzeba mieć jakąś motywację. Jeśli więc menadżerowie i promotor zdołają dawać mu takie walki, dzięki którym motywacja będzie wciąż na najwyższym poziomie, a on będzie nadal trenował tak ciężko jak teraz, wówczas może pozostać jeszcze długo na szczycie. Wszystko będzie zależało od samego Giennadija oraz jego ambicji. Jeżeli pokona Alvareza, opinia publiczna będzie na niego naciskała, by walczył dalej - dodał Abel Sanchez, trener Gołowkina.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 01-09-2017 17:04:07 
3 walki w roku przez 5 lat to pobicie rekordu FMJ:)
 Autor komentarza: Polakos
Data: 01-09-2017 17:07:49 
16 września będzie po wszystkim.
 Autor komentarza: Squirt
Data: 01-09-2017 17:07:54 
Głowokin powinien wygrać z Alvarezem przez nokaut, bo ten idealnie mu leży do pięści [wali przed siebie i idzie na przód - to nie tancerz Jacobs]

Jedyne szanse ryżego widzę w przetrwaniu jakimś cudem całej walki i wałkowi sędziowskiemu na korzyść cynamona
 Autor komentarza: VitaliQuitschko
Data: 01-09-2017 17:38:26 
Jak dla mnie boks Gołovkina to nuda. Toporny, jednowymiarowy, i jak na takiego niby wielkiego punchera, brak ostatnimi czasy spektakularnych nokautów. Przereklamowana siła ciosów. V. Klitchko także miał wielki współczynnik nokautów, a puncherem wielkim nie był. To samo tyczy Gołovkina i Kovaliowa. Tak czy siak- rudy znokautuje żółtka w okolicy 9-10 rundy.
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 01-09-2017 17:53:42 
To nie jest tak ze Rudy jest slaby czy cos. Jest dobrym zawodnikiem, ale wybitny nie jest. Tyle i az tyle. Pasuje stylowo GGG jak ulal, a najwiekszy jego mankament, obok warunkow fizycznych jak na MW, jest to ze jest bardzo statyczny. Zarowno nogi jak i tempo walki. Walczy zrywami, dlugo dopoczywa. Jak na milosc boska ma przetrwac z GGG? Przeciez ten mutant nie daje odsapnac, non stop pressing. Gdy Canelo zadaje swoje sweitne kombinacje zawsze staje szeroko na nogach jak wryty. To jest nawyk wyrobiony przez lata, walczac z rywalami skrojonymi pod niego. To bedzie jego pieta Achillesa. TKO 9-10 runda, recznik z naroznika.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 01-09-2017 18:39:54 
Canelo może to wygrać ale tylko na punkty po wałku innej możliwosci nie widzę. Nie ma szans aby Golovkin został znokautowany przez mniejszego rudego, przeciez on przyjmował nie takie bomby w swojej karierze. Ale i tak obstawiam win golovkin ko
 Autor komentarza: Granat
Data: 01-09-2017 18:41:06 
VitaliQuitschko

" Toporny, jednowymiarowy", "Przereklamowana siła ciosów", "Tak czy siak- rudy znokautuje żółtka w okolicy 9-10 rundy."....... Hahah to mnie rozbawiłeś... ale muszę tez przyznać że słaby z ciebie troll, skoro wytykasz Kazachowi to co akurat ma najlepsze. A co do rudego to lepiej módl się, by po walce z GGG nie skończył tak jak Brook.
 Autor komentarza: Salomoni
Data: 01-09-2017 18:58:01 
@wojtyla85

Cenne uwagi. Dzisiejszy Gołowkin, choć w moim odczuciu już lekko past (a może po prostu to ostatni rywale byli bardziej wymagający) na Alvareza wystarczy. Czego sobie i wszystkim kibicom boksu życzę.
 Autor komentarza: Pismen
Data: 02-09-2017 08:01:45 
Oby GGG miał w ringu urodziny a rudy robił za piniate
 Autor komentarza: MLJ
Data: 02-09-2017 09:58:08 
Jesli Golovkin przegra z Canelo w sposób uczciwy, czyli tamten będzie szybszy, cwańszy, to znaczy że Kazacha dopadł wiek i poprzednie walki nie były dziełem przypadku, tylko GGG się kończy. Mam jednak wrażenie że zwłaszcza z Brookiem Kazach celowo przyjął taki a nie inny sposób walki, a Jacobs po prostu jest bardzo dobrym zawodnikiem..
Nie wierzę w czasówkę na Kacachu. Cotto czy wysuszony Chavez jr przyjmowali jego bomby bez specjalnych problemów. Niektórym zamydliły obraz efektowne nokauty Canelo na Kirklandzie czy Khanie, ale jeden jest mega dziurawy i szklany, a drugi jest lekkim, będącycm znokautowanym już kilka razy i to ciężko..
Jedyne na co musi imo Golovkin uważać, to ciosy na wątrobę..

Dalej jednak uważam że będzie widoczna różnica klasy między tymi zawodnikami i Kazach porozbija Canelo (podda go narożnik)
Najczarniejszy scenariusz to ultra hiper wał na Kazachu..
 Autor komentarza: avrack4
Data: 02-09-2017 16:50:44 
Rudy jest tworem marketingowym przegrał z Erislandym Larą a zasędziowali na jego korzyść. Został ośmieszony przez FMJ a jeden sędzia dał remis nie mam nic do tego chłopaka ale należy mu się knockout z rąk Gienka.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 02-09-2017 22:17:11 
GG TO JEST DLA MNIE JUŻ ŻYWA LEGENDA CZOŁÓWKA P4P EKSCYTUJĄCY PIESCIARZ MOŻE NIE EJST WYBITNIE TECHNICZNY ALE JEST POPRAWNY TECHNICZNIE ,PETARDA W OBU RĘKACH TAMING TWARDA SZCZĘKA
NO I TE CIOSY BITE NA KORPUS , SKRACANIE DYSTANSU ,W PRAWIE KAŻEDEJ WALCE KONCZYŁ PRZED CZASEM LUB POSADZAŁ RYWALA NA DESKI
wALKA Z cANELO TO WIESIENKA NA TORCIE PO NIEJ SPOKOJNIE MÓGŁBY ZAKOŃCZYĆ kARIERĘ !
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.