Archiwum wiadomości z dnia: 2017-08-31

 


PARKER: NAJPIERW FURY, POTEM MAM NADZIEJĘ BELLEW

23 września w Manchesterze czempion WBO w królewskiej dywizji Joseph Parker (23-0, 18 KO) przystąpi do drugiej obrony mistrzowskiego pasa, mierząc się w ringu z Hughie Furym (20-0, 10 KO). Reprezentant Nowej Zelandii już teraz jednak wybiega myślami w przyszłość, wyrażając chęć potyczki z mającym ostatnio doskonałą passę Tonym Bellew (29-2-1, 19 KO).


KRZYSZTOF GŁOWACKI: BĘDĘ ZNÓW MISTRZEM ŚWIATA, TO KWESTIA CZASU

- Nie życzę nikomu kontuzji, ale chciałbym wskoczyć w turniej już teraz i wygrać WBSS trzema walkami. Będę jeszcze mistrzem świata, bo jak nie ja, to kto? To tylko kwestia czasu - mówi przygotowujący się do swojej walki Krzysztof Głowacki (27-1, 17 KO), póki co pierwszy rezerwowy turnieju World Boxing Super Series, który ma wyznaczony termin na 30 września w Rydze. A kto będzie jego rywalem? Posłuchajcie - zapraszamy.


'300 PIĘKNYCH' PIĘŚCI

Gorąco się zrobi na początku września, bynajmniej jeśli chodzi o zmagania ringowe w wykonaniu kobiet. To już nie 'małe mistrzostwa Europy', to już ogromny turniej w którym rywalizować będzie ponad 300 zawodniczek z 26 krajów. Lista startujących i program w rozwinięciu.


RUSZA MAGAZYN 'FIGHTERS'

Nowa, bardzo ciekawa inicjatywa naszej siostrzanej strony SPORTY-WALKI.ORG - to taka nasza internetowa wersja polsatowskiego Punchera. Co drugi poniedziałek o godzinie 19:00 - startujemy 9 września. Fighters - magazyn sportów walki! Gospodarzami w Restauracji Champions w Hotelu Marriott będą nasz redakcyjny kolega - Mariusz Serafin, oraz Ewa Brodnicka. Poniżej zapowiedź wideo.JORDAN KULIŃSKI ZMIENIA TRENERA

W minioną sobotę, podczas gali grupy Fight Events, Jordan Kuliński (5-0-1, 1 KO) wypunktował Rusłana Rodziwicza. Zawodnik, którego promuje Marcin Piwek, zdecydował o zmianie sztabu trenerskiego. Do tej pory do walk zawodowych przygotowywali go bracia Łukasz i Karol Landowscy. Jego nowym trenerem został Andrzej Liczik.
WARD WĄTPI, CZY KOWALIOW WRÓCI DO DAWNEJ FORMY

Andre Ward (32-0, 16 KO) obalił trochę mit przerażającego Siergieja Kowaliowa (30-2-1, 26 KO). Bo choć po pierwszej wygranej, na punkty, większość uznała pracę sędziów za nieporozumienie, to już w rewanżu Amerykanin po kilku pierwszych minutach, wyraźnie zdominował potem Rosjanina. Czy niszczyciel zza naszej wschodniej granicy jeszcze powróci do wielkiej formy? Sam Ward ma co do tego wątpliwości.