KRZYSZTOF GŁOWACKI: BĘDĘ ZNÓW MISTRZEM ŚWIATA, TO KWESTIA CZASU

- Nie życzę nikomu kontuzji, ale chciałbym wskoczyć w turniej już teraz i wygrać WBSS trzema walkami. Będę jeszcze mistrzem świata, bo jak nie ja, to kto? To tylko kwestia czasu - mówi przygotowujący się do swojej walki Krzysztof Głowacki (27-1, 17 KO), póki co pierwszy rezerwowy turnieju World Boxing Super Series, który ma wyznaczony termin na 30 września w Rydze. A kto będzie jego rywalem? Posłuchajcie - zapraszamy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BOXER
Data: 31-08-2017 10:38:51 
Myślę że na mistrza świata to dla Główki chyba za dużo .Zostaje Polskie podwórko niestety .
Ale życzę mu wszystkiego dobrego.Myślę że walka z Diablo by się sprzedała jak Diablo nieźle wypadnie
w turnieju WBSS czyli chociaż na punkty przegra.
 Autor komentarza: Zubr
Data: 31-08-2017 10:43:28 
@BOXER

Za dużo ? człowieku po czym to wnosisz ? bo przegrał z Usykiem ? ... prawie wszyscy najwięksi wygrywali i przegrywali swoje walki. Krzysiek może jeszcze wszystko.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 31-08-2017 11:11:23 
Glowacki jak najbardziej moze jeszcze złowić w karierze pasek jakies powaznej federacji..Przy obecnej obsadzie nie ma co liczyc jednak na hegemonie..Głowka to top 10 wagi cruser i z kazdym naprawde moze dzis powalczyc..
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 31-08-2017 11:44:02 
Problemem "polskiej" wagi cruiser jest to że jest to chyba najmocniej i najrówniej osadzona waga. Mamy że 20 zawodników którzy są albo w gazie i w topie albo dobijają się do drzwi. Głowacki ma wiele cech które sprawiają że jest w tym ścisłym topie. Czy będzie jeszcze mistrzem? Ma bardzo dużą szansę. Napewno jeszcze dużo fajnych walk się z nim zobaczy, a i mistrzowie świata czują przed nim respekt. Po turnieju będzie ciekawą opcją dla promotorów.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 31-08-2017 13:20:58 
Głowacki ma zajebiste umiejętności.
Wasilewski potrafi załatwić walki o pas.
Na pewno coś z tego wyjdzie.

Na razie rola rezerwowego i słabsi rywale bo można wskoczyć w niezły turniej.

Usyk prawdopodobnie wygra ten turniej- super nogi, umiejętności i zasięg 198cm...
Styl w jakim Głowacki przegrał z Usykiem pokazuje że stać go na wiele, a być może jakiś rewanż.
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 31-08-2017 13:24:49 
Cleveland
No, no Wasilewski potrafi... Ale chyba naszym ogórom! Nikt nie chce walczyć z groźnym zawodnikiem za grosze jakie oferują polscy promotorzy. Dlatego zawodnicy jak Sulęcki czy Główka zawsze będą mieć problemy na najwyższym poziomie, chyba że będą obowiązkowymi pretendenatmi. Chociaż I to można obejść jak jest duża kasa do podziału.
 Autor komentarza: arpxp
Data: 31-08-2017 13:53:39 
BOXER

Główka co prawda raczej dominatorem nigdy nie będzie, bo waga cruiser jest mocno obsadzona. Jednak nie rozumiem, dlaczego twoim zdaniem ma nie mierzyć w pas mistrza świata. Zobacz, kto obecnie walczy w WBSS. Uważasz, że Główka nie dałby rady wygrać tam ani jednej walki, że go od razu skazujesz na polskie "podwórko"?
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 31-08-2017 13:55:05 
tak na prawdę Główka jest w idealnej sytuacji, ma gwarantowane walki i jak na cruiser za pieniądze nie najgorsze (nie kokosy ale ok), będzie cały czas budować pozycję w rankingach - potem może wybrać wręcz federację i mistrza który bardzie pasuje, ma czas żeby się rozwijać sportowo - w jego wieku prawdziwa rzadkość - tzn. poprawiać detale które sprawią że będzie o te kilka kilkanaście procent lepszy pięściarsko niż był, ma czas żeby doleczyć wszystkie problemy zdrowotne, ma już ugruntowaną pozycję i na rozkładzie 2 mistrzów świata, spokojnie w ciągu roku do półtora dostanie title shota a w międzyczasie może z bardzo dobrego zmienić się w wybitnego pięściarza, tak żeby potem jak już ten pas weźmie obronić go przynajmniej z 5 razy w 2 lata może coś zunifikować i mając 34 spokojnie bez degrengolady zakończyć karierę na topie ze zdrowiem prestiżem i kasą - tego mu życzę; tak że teraz 4 lata poświęcenia potem wakacje
 Autor komentarza: werwoolf
Data: 31-08-2017 14:19:51 
Oby byl , widze go w top 5 , i dla mnie deklasacji z Ukraincem nie bylo absolutnie .
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 31-08-2017 15:21:23 
Z aktualnych mistrzów świata, realnie do pobicia jest Lebiediev.

Z Usykiem dla mnie na 10 podejść, przegrywa wszystkie. Głowacki za wolno rusza się na nogach, żeby wogole myśleć o wygranej z Nim.

Dalej mamy Gasijeva. Tutaj również nie widzę za dużych szans. Główka jest bardzo dobrym rzemieślnikem, Jego największą siła jest charakter. Walczy twardo na przełamanie przeciwnika. Rusek to podobny typ pięściarza, tylko, że jest lepszy i do tego ma lepsze warunki fizyczne.

Na koniec Breidis. Jest to piesciarz lepiej wyszkolony technicznie od Główki, ale nie jest tak lotny na nogach jak Usyk. Jeśli Polak byłby wstanie walczyc z Łotyszem na ciągłej presji, to miałby jakieś szanse to przełamać.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 31-08-2017 15:48:09 
Wygrany turnieju będzie miał w garści wszystkie pasy oprócz WBA który posiada Lebiediev. Bardzo wątpliwe by w najbliższym czasie Głowacki w ogóle miał szansę zawalczyć o któryś z pasów. Zapewne wygrany z turnieju chętnie zmierzy się z Denisem dla którego i to będzie najlepsza walka.
Może jeśli dojdzie do oddania któregoś lub wszystkich pasów. Np Usyk który jest faworytem do wygrania całej imprezy zapowiada od dawna że po zunifikowaniu tytułów chciałby przejść do wagi ciężkiej. W takiej sytuacji zrobiłoby się dużo okazji i przy okupowaniu wysokich miejsc rankingowych Głowacki może się swojej szansy doczekać.

Ale to jeszcze długa droga do tego. Co do szans to nie widziałbym w nim faworyta z żadnym z mistrzów obecnych raczej ale też z żadnym oprócz Usyka bym go nie skreślił całkowicie. Ukrainiec jest poza jego zasięgiem.
Denis wcale też nie jest gorszy. Facet niedawno dał bardzo bliską walkę z Gasijewem.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 31-08-2017 16:12:15 
@wojtyla85

Wasilewski na pewno ustawi Głowackiego na jakąś obowiązkową obronę dla któregoś z mistrzów.

Ściągnąć z Niemiec Gevora dla Diablo aby wysłać go na turniej to niezłe osiągnięcie.
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 31-08-2017 17:27:31 
Wygadujecie głupoty.
Na dzien dzisiejszy tylko walka z Usykiem potencjalnie do przegrania. Gassiev 50/50.
Z Briedisem i Lebio Głowacki by wygrał. Fajnie byłoby gdyby jednak Perez wypadł :) ale oczywiście kontuzji nie życzę.
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 31-08-2017 18:31:52 
Głowacki wejdzie do turnieju. Ten skład do turnieju jest po prostu zbyt idealny by wszystko mogło się udać.
 Autor komentarza: boxing
Data: 31-08-2017 19:11:14 
na alimenty będzie w sam raz...
 Autor komentarza: rocky86
Data: 31-08-2017 19:37:39 
Główka, jeśli chce myśleć o pasie, to tak realnie powinien kierować się na Lebiodę.
Moim zdaniem przegrałby z Usykiem (kolejny raz), z Gassiewem, jak i z Briedisem.

Usyk jest za długi i za lotny, raz go wypunktował, zrobi to drugi raz.
Gassiew to olbrzym jak na CW, ma bardzo dobry jab, jest dobrze wyszkolony, bije bardzo mocno (Lebioda był kilka razy naruszony), jest bardzo twardy i silny fizycznie. To byłaby walka na przełamanie i moim zdaniem to Rusek przełamałby Krzyśka.
Briedis to artysta, jego praca nóg jest niesamowita, jest bardzo szybki, ma świetny przegląd ringu, bije niesamowite kombinacje jednocześnie zmieniając pozycje, bardzo mało przyjmuje, świetnie wyszkolony zawodnik, moim zdaniem Łotysz na pkt.
Lebioda ma już z górki, sporo już przyjął, ewidentnie widać, że leci z formą, jest w zasięgu.

Tylko Główki nie ma w rankingu WBA i zapewne za sprawą turnieju walki poza turniejowe (na undercardzie) są niemożliwe, a po turnieju pewnie dojdzie do unifikacji, więc jak dla mnie Główka w okresie roku, dwóch, szansy na walkę o pas może nie dostać, bo Lebioda go nie weźmie, a jeśli zawalczy z zwycięzcą turnieju, to przegra.

Tak to widzę.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 31-08-2017 21:20:30 
jedyny nasz zaowdnik z scisłej czołówki światowej z realnymi szansami na tytuł Mistrzowski co nie znaczy że nim będzie ale kategoria Cruser sina jak nigdy to kategoria obsadzona przez killerów z wschodniej Europy byłego ZSRR są panczerzy jak Gassijev, Kudraiszow , Bredis+ zkuby Dorticos Zankomity wyszkolony technicznie Usyk z każdym miałby ciężko +jest Leboedev , Mike Perez no Główka myśle że jakiś dostanie eliminator lub szans e o tytuł może nawet wt ym turnieju

Czas pokaże największe szanse by miał z Lebiedevem. ale nie jest pretedentem wiec szanys raczej nie dostanie
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 31-08-2017 21:49:04 
Wbrew temu co niektorzy krzycza Usyk wygral walke bardzo niewiele jak na takiego mistrza jakiego sie z niego robi. Wg mnie do 9 rundy byl remis a padl durny komunikat ze glowka musi nokautowac przez co sie otwieral i zbieral a w koncowym rozrachunku przegral 117-111 to wbrew pozorom ze wyglada na lanie tylko 3 rundy roznicy i 3 ostatnie rundy przegral Glowka przez probe wciagniecia Usyka w bitke.
Dla jasnosci zobaczcie jakimi ciosami Ukrainiec punktowal. To spryciarz lotny na nogach i lapiacy punkty jak na amatorce.
Widzial ktos gdzisz karty z tej walki? Prosilem x razy na ringu i nie doprosilem sie. Ciekawi mnie przebieg walki. Bo przeciez Glowacki przegrywając 3 ostatnimi rundami mogl zawalczyc inaczeji utrzymac pas.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 31-08-2017 22:59:07 
@Maniek1986

Sędziowie byli na pewno ustawieni przez K2, stąd nie było szans na wygraną na punkty.
Dlatego końcówka to była prowokowanie.
Usyk korzystał z nóg i zasięgu ramion i nie wdawał się w wymiany.
Punktował i to miało wystarczyć.

Głowacki był nastawiony na kontry i w tym była jego jedyna szansa.
Stojąc na zakrocznej nodze aby niwelować różnicę zasięgu nie miał szans aby dynamicznie skracać dystans.
Usyk na wstecznym też jest bardzo dobry.
Jedyna opcja to shifting, albo podchodzenie na unikach i rotacjach jak Tyson...
 Autor komentarza: CELko
Data: 31-08-2017 23:54:55 
Artur Szpilka zbija do cruiser i na nogach robi każdego 120-108 a jak sie zdenrwuje to na cytryne zalutuje przed czasem.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 01-09-2017 00:30:32 
Chciałbym aby Główka złowił pas ale boje się bo jego kariera trochę zwolniła i tak naprawdę
to nie potrzebne mu już walki na przetarcia tylko walki z top 10.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 01-09-2017 01:01:04 
Clev ja nie mowie ze byli. Usyk wygral kicaniem i pykaniem. Ale ciekawi mnie jak te cholerne karty wygladaly, natrafil ktos na necie. W kamerach bylo slychac jak Lapin mowi ze musi go skonczyc przed czasem bo Usyk wygrywa, i jak pisze ostatnie 3 rundy wygral Ukrainiec bo Glowka chcial go wciagnac w wojne i przyjmowal, a Usyk wygral 3 rundami. A pisanie upot ze ornal glowackiego jak chcial to glupota i slaba umiejetnosc liczenia...szczerze to w sumie myslalem pozniej o tym ze usyk mial wygrac i chuj. Toz to gwiazda, mistrz, nudny w chuj ale mistrz. K2 za plecami.
Ale Glowka tez walczyl jak nie on i to nie chodzi o to ze nie mogl nadarzyc za zajaczkiem duracel, ale byl strasznie niezdecydowany. Mial usyka przy linach zamknietego 2-3 ciosy i stal sie patrzył zamiast pocisnac z nim. Ja jak i glowka chce rewanzu

Celko to naprawde nie jest juz smieszne. To jest zalosne.
 Autor komentarza: CELko
Data: 01-09-2017 02:05:00 
Maniek przypomnij sobie Szpilke w cruiser to był najwiekszy diament ostatnich 25 lat.
 Autor komentarza: sekundant
Data: 01-09-2017 08:24:46 
Głowacki przy Usyku to przeciętniak. Pisanie że ta walka była bliska jest niepoważne. Proponuję przypomnieć sobie rundę 10 lub 11, gdzie Głowacki wyglądał przy nim jak gamoń i tylko mu głowa odskakiwała po ciosach. Nasz bohater stoczył zażarty bój z past-prime Huckiem i od tego czasu wznoszony jest na piedestały, na które tak naprawdę już nigdy nie wejdzie.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 01-09-2017 09:28:18 
sekundant

Nie umiesz czytać? To była równa walka bo Maniek tak twierdzi. Ba gdyby nie to że była ustawiona bo "Usyk miał wygrać i chuj", Głowackiemu źle by nie podpowiedzieli a Usyk grzecznie by stanął w miejscu zamiast kicać i pacać to by Krzysiek go zmasakrował. No i gdyby był bardziej zdecydowany bo taki jakiś był w tej walce dziwny- mógł zabić ale jak miał okazję to nie chciał xD

Słuchaj tych którzy umieją liczyć. Głowacki w rewanżu wygra tylko te wszystkie warunki muszą być spełnione xD

Ach te debilne trolle...
 Autor komentarza: sekundant
Data: 01-09-2017 10:11:52 
Może nie tyle trolle, co niektórzy są na tym forum po prostu w pracy :) Każda grupa bokserska potrzebuje swoich ludzi na forach tematycznych.
 Autor komentarza: paxoxxx
Data: 01-09-2017 19:46:38 
W szoku jestem, z tego wywiadu się dowiedziałem,że znalazł sobie nową dupeczkę i zostawił żonę z 2 dzieci. No nic nie oceniam jego sprawa, ale nie powiem żebym to pochwalał.
 Autor komentarza: sekundant
Data: 01-09-2017 22:18:54 
paxoxxx, widocznie Krzysio jest tak samo skromny chłopak, jak Tomasz pobożny.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.