WARD WĄTPI, CZY KOWALIOW WRÓCI DO DAWNEJ FORMY

Ryan Burton, BoxingScene

2017-08-31

Andre Ward (32-0, 16 KO) obalił trochę mit przerażającego Siergieja Kowaliowa (30-2-1, 26 KO). Bo choć po pierwszej wygranej, na punkty, większość uznała pracę sędziów za nieporozumienie, to już w rewanżu Amerykanin po kilku pierwszych minutach, wyraźnie zdominował potem Rosjanina. Czy niszczyciel zza naszej wschodniej granicy jeszcze powróci do wielkiej formy? Sam Ward ma co do tego wątpliwości.

- Trudno powiedzieć, może być mu ciężko. Niektórzy wracają, ale nie wiem jak będzie w jego przypadku. On miał reputację prawdziwego potwora, nazywano gu Krusherem i teraz cały ten mit został obalony. Po takich porażkach zawodnik zaczyna powątpiewać w swoje możliwości, a to najgorsza rzecz, jaka może się przydarzyć bokserowi. Trudno mu więc będzie pozbierać się mentalnie i psychicznie - uważa Ward, panujący mistrz świata wagi półciężkiej federacji WBA/WBO/IBF.

Przypomnijmy, iż obecnie trwają rozmowy w sprawie ewentualnej walki Kowaliowa z Sullivanem Barrerą (20-1, 14 KO). Taki pojedynek mógłby się odbyć w listopadzie.