JORDAN KULIŃSKI ZMIENIA TRENERA

W minioną sobotę, podczas gali grupy Fight Events, Jordan Kuliński (5-0-1, 1 KO) wypunktował Rusłana Rodziwicza. Zawodnik, którego promuje Marcin Piwek, zdecydował o zmianie sztabu trenerskiego. Do tej pory do walk zawodowych przygotowywali go bracia Łukasz i Karol Landowscy. Jego nowym trenerem został Andrzej Liczik.

Liczik walcząc na ringu bokserskim przez wiele lat reprezentował barwy Polski. Odnosił również wiele sukcesów, zdobywając m.in. tytuł Mistrza Polski w 2003 roku oraz brązowy medal Mistrzostw Europy w wadze koguciej. To także czterokrotny mistrz Polski w wadze piórkowej, tytuł ten zdobywał w latach 2005−2007 i w 2010. Po zakończeniu kariery pięściarskiej zajął się z powodzeniem trenowaniem młodzieży i pięściarzy zawodowych. Wraz z Michałem Syrowatkę odniósł duży sukces, prowadząc go do zdobycia kontynentalnego pasa organizacji WBA w kategorii junior półśredniej. Właściciel grupy Fight Events Marcin Piwek uznał, że właśnie Andrzej Liczik pomoże w dalszym rozwoju kariery Kulińskiego.

- Cieszę się bardzo, że będę miał możliwość trenowania z takim zawodnikiem jak Jordan. To pięściarz z dużym potencjałem. Od czwartku zaczynamy razem treningi. Przed Jordanem ważna walka z Norbertem Dąbrowskim. Na razie muszę zobaczyć Jordana na sali. Po pierwszym treningu będę więcej wiedział. Każdy trener ma swoje sposoby treningu i dotarcia do zawodnika. Trzeba je spokojnie dostosować do możliwości zawodnika - powiedział po ogłoszeniu angażu Liczik.

- Przede wszystkim dziękuję trenerowi Łukaszowi za poświęcony mi czas. Od pewnego czasu miałem wrażenie, że muszę coś zmienić w swoich przygotowaniach. Generalnie potrzebowałem zmiany otoczenia, zmiany często oznaczają rozwój. Mój promotor powiedział, że jest możliwość podjęcia współpracy z Andrzejem Liczikiem. Znam tego trenera jeszcze z czasów kadry juniorskiej. Pamiętam, że dobrze nam się współpracowało, dodatkowo popytałem zawodników, przed podjęciem tej ważnej decyzji. Usłyszałem bardzo pochlebne opinie, które mnie tylko utwierdziły w słuszności tego ruchu, dzięki czemu zdecydowałem, by spróbować rozwinąć moje umiejętności - stwierdził sam Kuliński.

13 października na gali Friday Boxing Night w Nowym Dworze Mazowieckim, Jordan zmierzy się w walce rewanżowej z Norbertem Dąbrowskim (20-7-1, 8 KO). Pierwsza walka zakończyła się remisem. Pojedynek odbędzie się na dystansie dziesięciu rund, a w jego stawce będzie pas Zawodowego Mistrza Polski kategorii super średniej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.