AUSTIN TROUT ŻĄDA 40 MLN DOLARÓW ODSZKODOWANIA OD WBO

Były mistrz świata w wadze junior średniej Austin Trout (30-3, 17 KO) złożył pozew sądowy przeciwko federacji WBO, w którym domaga się 40 milionów dolarów odszkodowania.

Niespełna 32-letni Amerykanin utrzymuje, że federacja pogwałciła ustawę im. Muhammada Alego. Swoją opinię opiera na tym, że WBO bez uzasadnienia usunęła go z rankingu kategorii junior średniej.

Po porażce pod koniec 2013 roku z Erislandym Larą (24-2-2, 14 KO), z którym walczył o pas tymczasowego mistrza WBA, Trout został umieszczony przez WBO na dziewiątym miejscu w zestawieniu w limicie 154 funtów. Później na przestrzeni trzynastu miesięcy pokonał czterech rywali i awansował na czwartą lokatę. Trzej wyżej notowani pretendenci nie byli wówczas dostępni, w związku z czym to właśnie Trout powinien był walczyć o mistrzostwo świata. Jak jednak twierdzi, federacja bez przyczyny usunęła go ze swojej listy, a na jego miejsce wskoczył Liam Smith (25-1-1, 14 KO), który potem zdobył wakujący pas WBO.

Francisco Valcarcel, prezydent federacji, broni się, że Trout podpisał kontrakt na walkę z Joeyem Hernandezem we wrześniu 2015 roku i dlatego nie mógł rywalizować o wakujące trofeum ze Smithem.

- Zarówno Trout, jak i Smith zostali usunięci [z rankingu], ale Trout nie poprosił, aby go do niego przywrócono, a miał takie prawo. Smith złożył odpowiedni wniosek i dlatego wyznaczyliśmy go do walki z naszym innym mistrzem, właścicielem pasa NABO. Trout był już po prostu zobligowany do walki z Hernandezem, kiedy pojawiła się szansa pojedynku mistrzowskiego - tłumaczy.

Valcarcel będzie zabiegał o to, by sąd oddalił pozew.

W ubiegłej dekadzie inny znany bokser, Graciano Rocchigiani, z sukcesem pozwał na 31 mln dolarów federację WBC za pozbawienie go bez powodu tytułu mistrzowskiego. Z powodu tej porażki federacja omal nie zbankrutowała. Jej ówczesny prezydent Jose Sulaiman był zmuszony osiągnąć porozumienie z bokserem, które uchroniło WBC przed upadkiem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: pasozyd
Data: 31-08-2017 13:56:50 
bardzo dobrze życze żeby mu sie udalo i zeby federacja zbankrutowała
 Autor komentarza: RSC2
Data: 31-08-2017 17:08:41 
Brak jasnych kryteriów określających który z bokserów jest obowiązkowym pretendentem do walki o pas sprawia ,że dochodzi do przedziwnych sytuacji. Liczy się wynik finansowy a nie sportowy.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 31-08-2017 19:07:12 
Beyonce Wilder powinien jeszcze zaskarzyc WBC za zmuszanie go do trudnych walk, m.in juz dwukrotnie musial stawiac czola Arreoli, a niewykluczone, ze znow bedzie musial rowniez walczyc, ze Stivernem. Bestialstwo! Ewidentnie chca mu zablokowac droge do wyrownania a potem pobicia rekordu 50-0 Mayweathera
 Autor komentarza: Paulpolska
Data: 01-09-2017 10:06:24 
Bardzo dobrze chociaż wolałbym żeby zamiast WBO to była to federacja WBA ale każda ma coś na sumieniu a im mniej tym lepiej
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.